Firma Microsoft udostępniła dziś swoją przeglądarkę Edge opartą na silniku Chromium zarówno dla systemu Windows 7, jak i Windows 8. To wydanie pojawia się dwa miesiące po tym, jak Chromium Edge po raz pierwszy zadebiutował na Windows 10, a miesiąc po jego pojawieniu się na systemie MacOS. Instalator można pobrać z witryny Microsoft Insider Edge.

Microsoft Edge Chromium dla Windows 7 i Windows 8

Microsoft Edge Chromium

Wrażenia z użytkowania oraz zestaw funkcji z poprzednich wersji będą w takie same jak w systemie Windows 10. W tym przyszłe wsparcie dla trybu Internet Explorer dla naszych klientów korporacyjnych” – wyjaśnia blog zespołu Microsoft Edge. Chociaż większość funkcji będzie taka sama, brakuje niestety lubianego trybu ciemnego. Producent w tej chwili nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy taką opcję doda do tej wersji przeglądarki.

Zobacz też: Nowy Edge będzie świetny – porzucę Chrome. Zobaczcie przeglądarkę.

Microsoft nadal testuje przeglądarkę Chromium Edge na Windows 10, MacOS oraz od dziś również na starszych wersjach systemu Windows. Nadal nie jest pewne, kiedy program zostanie wydany w wersji oficjalnej dla każdego użytkownika systemu Windows. Ciekawą sytuacją jest to, że przeglądarka Edge będzie dostępna również dla Windows 7, pomimo że Microsoft planuje zakończyć wsparcie tego systemu w styczniu. Myślę, że to bardzo dobra decyzja ze strony Microsoft. Miło, że nadal udzielają wsparcia oraz udostępniają nowe funkcjonalności dla najstarszej wersji Windows.

Edge Chromium będzie zawierać tryb Internet Explorer dla firm oraz nową funkcję Kolekcje. Funkcja jest przeznaczona dla użytkowników sieci, aby mogli łatwiej przenosić tekst, obrazy i informacje z Internetu do swoich notatek.

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.