samsung gear fit 1

 

Tradycyjnie już w swoim stylu, Samsungowi udało się ukryć kilka smaczków przed ich oficjalnym przedstawieniem. O ile premiery Galaxy S5 i następcy Galaxy Gear nie były zaskoczeniem to inteligentna bransoletka z logiem koreańskiej firmy nie pojawiała się wcześniej w ogromnej ilości plotek.

 

Poznajcie Gear Fit, czyli najprościej mówiąc smartwatcha z wyraźnie prostokątnym wyświetlaczem. Takie rozwiązania już wcześniej pokazywała konkurencja, ale Samsung poszedł o krok dalej, gdyż ich propozycja posiada 1,86-calowy zakrzywiony wyświetlacz SAMOLED, na którym prezentowany jest autorski system Tizen w rozdzielczości 432×128. Z zagadnień technicznych należy jeszcze wymienić wbudowany krokomierz oraz pulsometr, który został ukryty na przeciwko ekranu.

 

samsung gear fit 2

 

Ten element zdradza również jeden z przewodnich celów Gear Fita, który również ukryty jest w nazwie, czyli po prostu fitness. Samsung do swojej inteligentnej bransolety dodał wiele aplikacji mających usprawnić, uprzyjemnić, a także ułatwić uprawianie sportów. Póki co, Gear Fit można połączyć jedynie z produktami Samsunga bazującymi na Androidzie i nie trudno oprzeć się stwierdzeniu, że to zarazem jedna z największych wad jak i zalet tego urządzenia.

 

Niestety, ponownie tradycyjnie dla Koreańczyków, ale ich inteligentna bransoleta nie została wyceniona, a także nie zostało powiedziane kiedy trafi ona oficjalnie do sprzedaży.

 

 

źródło zdjęć: tomsguide.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.