MWC 2014: Samsung Gear Fit – inteligentna bransoleta z zakrzywionym wyświetlaczem

Newsy

 

samsung gear fit 1

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Tradycyjnie już w swoim stylu, Samsungowi udało się ukryć kilka smaczków przed ich oficjalnym przedstawieniem. O ile premiery Galaxy S5 i następcy Galaxy Gear nie były zaskoczeniem to inteligentna bransoletka z logiem koreańskiej firmy nie pojawiała się wcześniej w ogromnej ilości plotek.

 

Poznajcie Gear Fit, czyli najprościej mówiąc smartwatcha z wyraźnie prostokątnym wyświetlaczem. Takie rozwiązania już wcześniej pokazywała konkurencja, ale Samsung poszedł o krok dalej, gdyż ich propozycja posiada 1,86-calowy zakrzywiony wyświetlacz SAMOLED, na którym prezentowany jest autorski system Tizen w rozdzielczości 432×128. Z zagadnień technicznych należy jeszcze wymienić wbudowany krokomierz oraz pulsometr, który został ukryty na przeciwko ekranu.

 

samsung gear fit 2

 

Ten element zdradza również jeden z przewodnich celów Gear Fita, który również ukryty jest w nazwie, czyli po prostu fitness. Samsung do swojej inteligentnej bransolety dodał wiele aplikacji mających usprawnić, uprzyjemnić, a także ułatwić uprawianie sportów. Póki co, Gear Fit można połączyć jedynie z produktami Samsunga bazującymi na Androidzie i nie trudno oprzeć się stwierdzeniu, że to zarazem jedna z największych wad jak i zalet tego urządzenia.

 

Niestety, ponownie tradycyjnie dla Koreańczyków, ale ich inteligentna bransoleta nie została wyceniona, a także nie zostało powiedziane kiedy trafi ona oficjalnie do sprzedaży.

 

 

źródło zdjęć: tomsguide.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x