MWC 2014: Samsung Gear Fit – inteligentna bransoleta z zakrzywionym wyświetlaczem

Łukasz Pająk Newsy 2014-02-24

samsung gear fit 1

Tradycyjnie już w swoim stylu, Samsungowi udało się ukryć kilka smaczków przed ich oficjalnym przedstawieniem. O ile premiery Galaxy S5 i następcy Galaxy Gear nie były zaskoczeniem to inteligentna bransoletka z logiem koreańskiej firmy nie pojawiała się wcześniej w ogromnej ilości plotek.

Poznajcie Gear Fit, czyli najprościej mówiąc smartwatcha z wyraźnie prostokątnym wyświetlaczem. Takie rozwiązania już wcześniej pokazywała konkurencja, ale Samsung poszedł o krok dalej, gdyż ich propozycja posiada 1,86-calowy zakrzywiony wyświetlacz SAMOLED, na którym prezentowany jest autorski system Tizen w rozdzielczości 432×128. Z zagadnień technicznych należy jeszcze wymienić wbudowany krokomierz oraz pulsometr, który został ukryty na przeciwko ekranu.

samsung gear fit 2

Ten element zdradza również jeden z przewodnich celów Gear Fita, który również ukryty jest w nazwie, czyli po prostu fitness. Samsung do swojej inteligentnej bransolety dodał wiele aplikacji mających usprawnić, uprzyjemnić, a także ułatwić uprawianie sportów. Póki co, Gear Fit można połączyć jedynie z produktami Samsunga bazującymi na Androidzie i nie trudno oprzeć się stwierdzeniu, że to zarazem jedna z największych wad jak i zalet tego urządzenia.

Niestety, ponownie tradycyjnie dla Koreańczyków, ale ich inteligentna bransoleta nie została wyceniona, a także nie zostało powiedziane kiedy trafi ona oficjalnie do sprzedaży.

źródło zdjęć: tomsguide.com • Flawian Zasępa

  Kompletnie nie przemyślana. Na zegarek nie patrzy się tak, jak jest to pokazane na zdjęciu. Zamiast obrazu panoramicznego, będziemy mieć wertykalny, czyli niekomfortowy. Tak jak napisał autor, zegarek działa tylko z kilmoma modelami Samsunga więc nie jest dla mnie. Czekam na zegarek od Google (LG) albo od HTC.

 • Adim

  A można na tym oglądać wiadomości, notatki itd?

 • damian01211

  Zaletą tego smartwatcha jest to że współpracuje tylko Samsungiem ? Pan redaktor się dobrze czuje ?

  Osobiście dla mnie wygląda dobrze ale minusem jest brak współpracy z innymi urządzeniami gdyż preferuje Sony od Samsunga.

 • Piotr Szewczyk

  Owszem. Cena nie została podana. Ale już data jak najbardziej. Na koncu prezentacji było powiedziane, że w kwietniu pojawią wszystkie nowinki w ponad 150 krajach…

 • Bart

  cosik slabiutko zagieta – bali sie mocniej by…… ekran nie pekl? :)))))

  • Konserva Eater

   Masz rację, gdyby wpadło na to wcześniej Apple, to w swym wniosku patentowym narysowałby bardziej zagiętą.

   • HA Moralez

    Jabłko dodatkowo opatentowało by bransolete jako ich wynalazek no bo przecież nikt tego nie wynalazł wcześniej tak jak prostokąta (chyba najzabawniejszy patent jabłka) czy tabletu.

  • Cymoniasty

   Jak apple zrobi trumnę multi-medialną to ciebie bart będziemy już mieć z głowy?

 • filo9011

  Za duża…

 • Kamil

  Mnie się podoba. Ciekawe jak będzie z ceną. Bo jak to ma być coś rzędu 800zł to dziękuje ale postoje.