sony-ericsson-logo

Wczoraj na Twitterze Eldara Murtazina – bloggera znanego z trafności swoich prognoz, spekulacji i plotek – pojawiło się kilka ciekawych informacji dotyczących przyszłości firmy Sony Ericsson. Rozwinięciem tych informacji jest wpis na forum mobile-review.com. Oto dokładny cytat ośmiu kolejnych tweetów (wraz z tłumaczeniem i komentarzem):

SE*1. Company will lost market share worldwide in next 4-5 quarters. In 2q se will show lost in volume/money. No profit worldwide.
(W ciagu 4-5 kwartałów SE straci na udziałach w rynku światowym. W drugim kwartale zaczną tracić na wartości. Przestaną osiągać zyski.)
W rozwinięciu Eldar pisze, że ta informacja nie jest spekulacją, a bezpośrednimi słowami jakie usłyszeli niedawno partnerzy SE!

SE*2. New strategy. Trying to produce a few models with higher price but provide longer software support.
(Nowa strategia. Wypuszczanie kilku droższych modeli, ale z dłuższym wsparciem software’owym.)
Do tego punktu dopisane jest przypuszczenie o nieodległej w czasie aktualizacji oprogramowania dla X8 oraz nowej wersji samego X8.

SE*3. Product line for 2012 is not clear. SE havent enough resources in R&D for the whole product line. 8-9 models with some variants
(Linia produktowa na rok 2012 jest niejasna, są jakieś problemy. SE nie ma wystarczającej ilości środków na „Research and Development” całej nowej linii. Może wyjść około 8-9 modeli smartfonów, czasem z jakimiś wariantami.)
Na forum Eldar pisze, że SE zastosuje kilka popularnych rozwiązań, takich jak wypuszczanie tego samego modelu w kilku wariantach. Skupi się również na aktualnych koncepcjach: rozrywkowych (jak Play); muzycznych; Cybershot; dizajnerskich (jak Arc); cena/jakość (jak Neo).

sony_ericsson-xperia_arc_00rooot

SE*4. SE will close regional headquarters on some markets. Too many marketing managers worldwide. Cut off them in 2012.
(Na niektórych rynkach SE zamknie lokalne oddziały. Mają za dużo menadżerów marketingu, planowane obcięcie ich ilości 2012.)
Jako jeden z krajów, któy zostanie pozbawiony SE HQ podawana jest Ukraina, w innych krajach może dojść do łączenia oddziałów. Wszystko po to, aby zaoszczędzić.

SE*5. Se xperia play was a huge mistake. No sales at all. After september 2 price will be corrected down again
(SE Xperia PLAY ogromnym błędem. Niemal zerowa sprzedaż. Po 2 września cena Xperii PLAY spadnie ponownie)

SE*6. Se will focus on phone materials much more. Goal to save cost but received best quality forvthat price
(SE skupi się na materiałach, z których będą robione smartfony. Cel: zaoszczędzić, jednocześnie zapewniając jak najlepszą jakość)
W tem punkcie popularny blogger wyraża obawy – jak, po zmniejszeniu rynku zbytu ta strategia ma zadziałać.

se-xmi

Se*7. Focus on several markets – us, russia, china, germany
(SE skupi się przede wszystkim na kilku rynkach – Stany, Rosja, Chiny, Niemcy)

SE*8. Company open to any discussion about own future. Nordberg resign in next year
(Firma otworzy dyskujsę na temat swojej przyszłości. Bert Nordberg (CEO SonyEricssona) odejdzie za rok)

Uff! Jeśli przepowiednie Eldara się spełnią – a, na złość producentom telefonów, spełniają się często – Sony Ericsson ma się czego obawiać.

A Wy co myślicie na temat obecnej kondycji SE? Zapraszamy do komentowania. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Jabłoński