Google Nexus 6 z układem Snapdragon 810 – 64-bitowa architektura, 8 rdzeni

Newsy

nexus_logo_banner

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Obecnie trwa pogoń za prezentowanymi nowościami na targach Mobile World Congress. Jednak teraz, gdy trwa konferencja Samsunga i większość oczu jest zwróconych ku nowościom Koreańczyków, które są tu i teraz, do Sieci wyciekają nowe plotki dotyczące kolejnego urządzenia z serii Nexus.

 

Marka mobilnych urządzeń Google pomimo że wciąż uważana jest za jedną z najlepszych to coraz częściej przewijają się po Internecie informacje o jej zakończeniu. Niemniej jednak to ma nastąpić dopiero w przyszłym roku, a już na bieżące 12 miesięcy pojawiają się plotki przedstawiające kilka nowych modeli takich jak Nexus 8 i nowy Nexus 10. Do tej grupy ma dołączyć Nexus 6, który najprawdopodobniej będzie następcą obecnego flagowego smartfonu z tej rodziny. Ta informacja jest ściśle powiązana z niezaprezentowanym jeszcze układem Qualcomma, który ma być najwydajniejszy ze wszystkich dotychczasowych modeli tej firmy i niektórych, które zapewne jeszcze przez pewien czas poznamy. Tym układem ma być Snapdragon 810, czyli kombinacja ośmiu wspólnie działających rdzeni (4x ARM Cortex-A57 i 4x ARM Cortex-A53) i 64-bitowej architektury. Tym samym nowa propozycja Qualcomma dołączyłaby do dzisiaj przedstawionych nowych układów oznaczonych numerami 610 i 615 oraz znanego już jakiś czas Snapdragona 410.

 

Ile prawdy jest w tej plotce? Tego w żadnym stopniu nie jesteśmy w stanie określić, ale z pewnością następca Nexusa 5 będzie współpracował z najlepszymi podzespołami tak jak to było z dotychczasowymi smartfonami pod tą marką. Niewykluczone jest więc, że będzie to właśnie Snapdragon 810.

 

 

 

źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x