Na początku tego miesiąca, Brian Shen, wiceprezes chińskiego producenta smartfonów Oppo podzielił się filmem przedstawiającym wczesny model inżynieryjny pierwszego modelu z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem. Oppo ogłosiło dzisiaj, że będzie uczestniczyć w targach MWC 2019 w Szanghaju, które odbędą się w dniach od 26 do 29 czerwca. Plakat wydany przez firmę wskazuje, że będzie prezentować na konferencji swoją najnowszą technologię.

Plakat Oppo na MWC 2019 Shanghai

Plakat Oppo na MWC 2019 Shanghai

W krótkim filmie wideo udostępnionym wcześniej przez firmę na chińskiej platformie mikroblogowej Weibo, pokazano telefon z aparatem selfie pod wyświetlaczem. Dzięki temu nie wymaga on nacięcia, wycięcia, dziurkowania, wyskakiwania, a nawet mechanizmu przesuwania i utrzymuje nieprzerwanie wyświetlany obraz od krawędzi do krawędzi. W tym czasie Brian Shen powiedział, że technologia kamery podekranowej jest wciąż w początkowej fazie rozwoju. Dodał:

Na tym etapie trudno jest, aby aparaty podekranowe osiągały takie same rezultaty, co zwykłe aparaty fotograficzne. Z pewnością nastąpi pewna utrata jakości optycznej. Jednak żadna nowa technologia nie jest w początkowej fazie rozwoju idealna.

Obecnie nie ma więcej informacji na temat tej futurystycznej technologii. Jednak mam nadzieję, że może się to zmienić, gdy firma wejdzie na scenę podczas MWC 2019 w Szanghaju. W szczególności Oppo nie jest jedynym producentem smartfonów pracującym nad tego typu rozwiązaniem. Inni, tacy jak Xiaomi, Vivo i Samsung również pracują nad schowaniem aparatu w ekranie.

Zobacz też: Motorola One Pro, czyli nazwa i wygląd dopasowane – oto flagowiec firmy

W rzeczywistości, zaledwie kilka godzin po tym, jak Oppo podzielił się filmem na temat swojej technologii, Xiaomi również zaprezentowało swoją własne rozwiązanie tego typu. Ten kierunek rozwoju bardzo cieszy. Dzięki niemu będziemy mogli w końcu doczekać się prawdziwych bezramkowców, które będą pozbawione narażonych na uszkodzenia mechanizmów. Najbardziej jednak liczę, że dzięki tej technologii notch, którego uważam za niezwykle szpetne rozwiązanie, nareszcie odejdzie w zapomnienie.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.