MWC 2014: Qualcomm na początku wprowadza 64-bitową architekturę do urządzeń ze średniej półki

Newsy

snapdragon ceo qualcomm

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Z roku na rok producenci mobilnych układów wyznaczają sobie kolejne cele do zdobycia i zdecydowanie jednym z nich na bieżące 12 miesięcy jest wprowadzenie do świata Androida 64-bitowej architektury. Qualcomm już to uczynił prezentując pewien czas temu Snapdragona 410, ale teraz przyszła pora powiększyć ofertę.

 

Jednym z układów, które dzisiaj firma ze Stanów Zjednoczonych zaprezentowała jest Snapdragon 801, czyli najwyższa półka według Qualcomma. Jednak zdecydowanie bardziej ciekawymi propozycjami są mniej wydajne propozycje dla średniej półki wykorzystujące 64-bitową architekturę ARMv8 i rdzenie Cortex-A53. Kolejną wspólną cechą omawianych nowości jest procesor graficzny w postaci Adreno 405, które zostały wykonane w procesie technologicznym 28nm. Są to oczywiście dwie propozycje z rodziny Snapdragon: 610 i 615. Różnią się one od siebie przede wszystkim ilością rdzeni. Słabszy model ma ich 4, natomiast wydajniejszy aż 8 z tym zastrzeżeniem, że zostały one podzielone na te dla wymagających zadań i te dla energooszczędności. Co ciekawe, Qualcomm nie zdradził taktowań rdzeni najnowszych układów, ale z pewnością można spodziewać się, że całość będzie wydajniejsza od obecnego Snapdragona 600 aczkolwiek pozostaje pytanie: jak bardzo?

 

Na deser pozostaje informacja o wsparciu dla sieci LTE i to właściwie wszystko na temat Snapdragona 610 i 615. Te dwa układy dołączą do grupy modeli Qualcomma korzystających z 64-bitowej architektury, która dotychczas składała się jedynie ze Snapdragona 410, a tego jeszcze nie ujrzeliśmy w żadnym urządzeniu.

 

 

 

źródło: GSMArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x