ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi logo

Xiaomi szykuje odpowiedź na Zenfone 6 – obrotowy aparat w lepszym wydaniu

Autor: Patryk Pala Kategoria: Newsy

W ubiegłym roku Xiaomi i Meitu podpisały umowę partnerską, dzięki której ta pierwsza będzie produkować i sprzedawać urządzenia pod marką Meitu w Chinach oraz za granicą. Popularny producent otrzyma również globalną licencję na korzystanie z technologii i nazwy Meitu. W sieci pojawił się plakat ujawniający, jak może wyglądać pierwszy smartfon opracowany wspólnie przez obie firmy.

Smartfon Xiaomi Meitu z obracanym aparatem

xiaomi meitu obrotowy aparat

Grafika prezentuje telefon marki Meitu z aparatami na obrotowej klapce w podobnym stylu do Asus Zenfone 6. Jednak w przeciwieństwie do Tajwańczyków ma on większy moduł, ponieważ mieszczą się na nim trzy kamery. Przyglądając się dokładniej, projekt wygląda jak skrzyżowanie Huawei Mate 20 Pro i wspomnianego wcześniej Asusa. Nie znamy żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji zestawu aparatów, ale możemy założyć, że jedna z kamer to matryca 48 MPx. Możemy być również pewni, że telefon będzie miał naprawdę niesamowite funkcje aparatu do wykonywania zapierających dech w piersiach autoportretów. Podsumowując, może być to nowy król aparatu do selfie.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T trafił do sprzedaży. Wkrótce będzie dostępny w Polsce.

Projekt przedstawia telefon, który ma różowe wykończenie gradientowe, zakrzywione boki i różowe przyciski na prawej ramce. Patrząc na kolory, łatwo możemy określić, jaki będzie rynek docelowy dla Xiaomi Meitu. Na plakacie ujrzymy też opis „Mała wróżka”. Nazwa produktu powstała wspólnie w wyniku współpracy Xiaomi i Meitu. Niestety, ale nie wiemy, kiedy może odbyć się prezentacja nowego tego smartfona. Myślę, że będzie to produkt, który ma szansę namieszać na rynku.

Źródło: gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy