MWC 2014: Qualcomm Snapdragon 801 jako przedsmak nowej generacji układów

Newsy

qualcomm snapdragon

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Targi Mobile World Congress to nie tylko pokazywanie nowych sił producentów mobilnych urządzeń. To wydarzenie łączy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób mają wpływ na rozwój technologii łączności, czyli głównie telefonów komórkowych. Tym samym nie dziwi fakt, że producenci mobilnych układów również rozstawiają swoje stoiska i przedstawiają najnowsze propozycje.

 

Jedną z dzisiejszych nowości jest nowy układ od Qualcomma należący do rodziny Snapdragon. Obecnie nowa propozycja tej firmy stanowi najwyższą półkę i sama numeracja 801 o tym świadczy. Na papierze MSM8974ac wygląda następująco (w nawiasie podane wartości słabszej wersji MSM8974ab):

 

  • 4 rdzenie;
  • taktowanie procesora: 2,45 GHz (2,26 GHz);
  • GPU: Adreno 330;
  • taktowanie procesora graficznego: 576 MHz (550 MHz);
  • taktowanie ISP: 465 MHz;
  • pamięć RAM: 32-bit, dwukanałowa, LPDDR3-1866;
  • wersja interfejsu eMMC: 5 (4.5).

 

Firma chcąc pokazać wydajność tego układu, wykonała proste porównanie z dotychczasowym produktem oznaczanym jako najlepszy, czyli Snapdragonem 800. Tak oto dodanie „jedynki” oznacza, że ten właśnie układ jest wydajniejszy dzięki

 

  • 14% szybszym rdzeniom Krait 400;
  • 28% szybszej grafice Adreno 330;
  • 45% powiększonej łącznej wydajności.

 

Ogólny wynik (ostatni podpunkt) może robić wrażenie, ale pamiętajmy, że Qualcomm pokazał już wydajniejszy układ Snapdragon 805 z tą różnicą, że pierwsze modele z nim ujrzymy najwcześniej dopiero w maju, a Snapdragon 801 już zawitał do Sony Xperii Z2, która również dzisiaj miała swoją premierę. To właśnie ta różnica sprawia, że dzisiaj zaprezentowany produkt Qualcomma jest obecnie najwydajniejszym ze wszystkich dostępnych.

 

Niemniej jednak to oczywiście nie ostatnie słowo amerykańskiego producenta i doskonale wiemy, że zbliża się nowy układ, który będzie się wyróżniał zwiększoną ilością rdzeni oraz zastosowaniem 64-bitowej architektury oraz oczywiście nie będzie to Snapdragon 410. O tym jednak dowiecie się z innego newsa.

 

 

źródło: PhoneArena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x