ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Palm trafia do wolnej sprzedaży

Miniaturowy Palm trafia do wolnej sprzedaży

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kiedy marka Palm została wskrzeszona przez TCL w październiku, mieliśmy wielkie nadzieje. Okazało się jednak, że firma zaprezentowała jedno urządzenie, które nazywa się po prostu Palm Phone. Niestety, poza nazwą ma on niewiele wspólnego z urządzeniami tworzonymi wedle filozofii firmy. I nie mówię tutaj jedynie o klawiaturze QWERTY. Palm zawsze stawiał funkcjonalność na pierwszym miejscu. Tutaj o niej zapomniano.

Palm Phone trafia do sprzedaży

Palm Phone trafia do sprzedaży

Przyznam otwarcie. Sam nie przepadam za zbyt dużymi smartfonami. Tęsknię do czasów, kiedy przeciętne urządzenie miało 4,5-calowy wyświetlacz i mocno kibicuję każdej inicjatywie, która ma na celu wprowadzenie na rynek małego i zgrabnego smartfona. Mimo to uważam sprzęt wydany przez Palm za kuriozalny i to z kilku powodów. Po pierwsze jest zwyczajnie za mały. Już w początkach popularności Androida smartfony o takich rozmiarach ekranu, czyli zaledwie 3,3-calowe uchodziły za zbyt małe i niewygodne o ile nie szły w parze z klawiaturą QWERTY. Oczywiście, były często spotykane. Wynikało to jednak z tego, że głównie znajdowały zastosowanie w smartfonach z niskiej półki cenowej. Kolejną rzeczą, której już kompletnie nie rozumiem, jest bateria zastosowana w tym urządzeniu. 800 mAh to wręcz śmiesznie mało. Przy tych rozmiarach akumulator o pojemności 1200 – 1500 mAh byłby uczciwym kompromisem pomiędzy czasem pracy a rozmiarem.

Zobacz też: Polacy długo jeszcze nie skorzystają z pełnej funkcjonalności Asystenta Google.

O ile sama specyfikacja, z pominięciem tej nieszczęsnej baterii wypada całkiem nieźle jak na urządzenie z niskiej półki, tak niestety miniaturowy ekran przekreśla ergonomię korzystania z tego urządzenia. Do tej pory był on dostępny jedynie dla operatora Verizon. Teraz jednak Palm Phone trafia do sprzedaży. Jeśli więc ktoś jest nim zainteresowany, to może złożyć zamówienie na stronie producenta. Wtedy jednak przyjdzie mu za niego zapłacić aż 349 dolarów. Urządzenia mają zostać wysłane do klientów do sierpnia. Dostawa ma być darmowa. Dodatkowo Palm obiecał, że wprowadzi go do większej liczby krajów. Możliwe więc, że będzie można go kupić także w Polsce.

Źródło: GSMarena

Sprawdź najnowsze wpisy