Przyszłość dużych aktualizacji oprogramowania dla smartfonów Huawei może być niepewna z powodu działań administracji prezydenta Trumpa. W toczącej się wojnie handlowej między USA a Chinami nie ma jednoznacznego zwycięzcy. Firma mimo przeciwności losu wciąż wydaje małe ulepszenia do swoich smartfonów.

Aktualizacja dla Huawei P30 Pro

emui 9 1 lista spis urzadzen aktualizacja huawei honor

Aktualizacja dla P30 Pro to wersja EMUI 9.1.0.178. Nowe poprawki niosą za sobą funkcję ograniczenia migotania ekranu (DC dimming), która staje się coraz bardziej popularna w świecie smartfonów. Zasadniczo jest to przyciemnianie wyświetlacza OLED przez regulację napięcia, a nie przez zastosowanie modulacji szerokości impulsu. Funkcja powinna pomagać zmniejszyć zmęczenie oczu w nocy.

Nowa wersja oprogramowania zawiera „technologię Bluetooth Huawei o bardzo niskim opóźnieniu, pozwalającą na uzyskanie wysokiej jakości i synchronizacji dźwięku oraz obrazu bez opóźnień”, mówi oficjalny dziennik zmian.

Zobacz też: [Recenzja] Miesiąc z Huawei P30 Pro – świetny telefon, ale…

Poprawiono także jakość zdjęć, kolory mają być teraz bardziej naturalne i autentyczne. Jest możliwość zarejestrowania drugiej twarzy do odblokowywania ekranu blokady, a uwierzytelnianie odciskiem palca zostało zoptymalizowane tak bardzo, że konieczne jest ponowne zarejestrowanie kodu zabezpieczeń dla ekranu blokady.

Wraz z nową aktualizacją dla P30 Pro kilka problemów zostało naprawionych: nieprawidłowe wyświetlanie filmów zrobionych za pomocą przedniej kamery, błędne wyświetlanie kolorów w niektórych scenariuszach oraz samoczynne wyłączanie się ekranu. Oczywiście poprawiono także ogólną stabilność systemu. Aktualizacja powinna dotrzeć do wszystkich urządzeń P30 Pro na całym świecie w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.