MWC 2014: Blackphone już dostępny w przedsprzedaży – telefon pracujący incognito

Newsy

blackphone 2

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Miesiąc temu informowaliśmy Was o zbliżającym się smartfonie ukrytym pod nazwą Blackphone, którego produkcją zajmuje się firma tworząca mobilne urządzenia Geekphone oraz producent oprogramowania odpowiedzialnego za bezpieczeństwo użytkownika Silent Circle. Dzisiaj oficjalnie wystartowała przedsprzedaż tego modelu.

 

Blackphone ma postawiony przed sobą jeden cel – jak najbardziej zminimalizować powielanie danych użytkownika we wszystkich sieciach i na wszystkie możliwe sposoby (z numerem IMEI włącznie).

 

 

 

Urządzenie to pracuje pod kontrolą mocno zmodyfikowanego Androida, które nosi nazwę PrivatOS i wszelkie jego udogodnienia można znaleźć na następującej stronie: Klik! Producenci nie ujawniają zbyt wielu szczegółowych danych na temat specyfikacji, ale podane zostały następujące parametry:

 

  • 4-rdzeniowy układ, którego rdzenie taktowane są częstotliwością powyżej 2GHz;
  • 2 GB RAM;
  • 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • 4,7-calowy wyświetlacz HD (1280×720) wykonany w technologii IPS;
  • aparat o matrycy 8 MPx i przednia kamerka do wideorozmów;
  • wsparcie dla LTE.

 

Osoby chcące zakupić dzisiaj smartfon Blackphone muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż zamówiony produkt otrzymają dopiero w czerwcu, a i cena samego urządzenia nie należy do najmniejszych, gdyż wynosi niecałe 2 000 zł, co za sprzęt z takimi „niepewnymi” podzespołami może okazać się niezbyt opłacalne. Niemniej jednak należy pamiętać, że dopłacamy za własną prywatność.

 

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x