MWC 2014: Nowości od HTC zgodne z nową strategią – Desire 816 i 610

Newsy

htc desire 816

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Tajwańska firma HTC jest zmuszona do radykalnych działań, aby ratować się przed upadkiem i ewentualnym wykupieniem, o którym już pisaliśmy kilka razy, gdyż takie plotki przewijały się po Internecie. Jednak Tajwańczycy jeszcze walczą w pojedynkę i postanowili zmienić strategię w budowaniu nowego portfolio urządzeń.

 

Przede wszystkim teraz HTC porzuca górną półkę i skupia się na tych niższych toteż właśnie trwające targi Mobile World Congress okazują się idealnym przykładem na zamianę słowa w czyn. Przed rozpoczętym w Barcelonie wydarzeniem wiedzieliśmy, że Tajwańczycy szykują Desire 8 i to właśnie jeden z zaprezentowanych dzisiaj modeli, ale pod nazwą Desire 816, a więc zgodnie z obecnym nazewnictwem. Smartfon ten, tak jak prognozowano, jest phabletem, który ze średnią specyfikacją i nie najwyższa ceną będzie kusił klientów. Jego dane techniczne prezentują się następująco:

 

htc desire 816 specyfikacja

 

htc desire 610

 

Drugą dzisiejszą premierą od HTC jest kolejny smartfon należący do serii Desire, a więc ponownie celuje w średnią klasę cenową. Jest nim Desire 610, a więc słuchawka niżej postawiona od Desire 816 i od razu to widać po specyfikacji mimo takiego samego najważniejszego układu (z niższym taktowaniem). Dodatkowo dane techniczne mniejszego smartfonu wyglądają następująco:

  • 4,7-calowy wyświetlacz qHD;
  • 1 GB RAM;
  • 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika z możliwością rozszerzenia;
  • Aparat: 8 MPx (przód: 1,3 MPx);
  • Akumulator o pojemności 2040 mAh.

 

 

Oba smartfony wyraźnie nawiązują do designu obecnego flagowego modelu firmy, co z pewnością może się podobać. Jednak HTC nie ujawniło cen obu smartfonów, ale pojawią się one w ogólnoświatowej sprzedaży w kwietniu (Desire 816) i w maju (Desire 610).

 

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x