Yoga Tablet 10 HD+

Lenovo po zakupie Motoroli stało się jednym z największych graczy na „podwórku” Androida. Na trwających właśnie targach MWC firma ta postanowiła zaprezentować kolejną odsłonę swojego tabletu Yoga. Pomimo że ubiegłoroczny model nie zyskał sobie przychylnych recenzji, głównie za sprawą słabej specyfikacji sprzętowej i niezbyt dopasowanej cenie. Wygląda na to, że przedstawiony dzisiaj Yoga Tablet 10 HD+ jest w stanie zmienić wrażenie pozostawione po poprzedniku.

 

Urządzenie charakteryzuje się 10-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920×1200, czterordzeniowym Snapdragonem 400 pracującym z zegarem 1,6GHz, 2GB pamięci RAM oraz 8 MP aparatem fotograficznym, a obsługuje go Android w wersji 4.3. Najważniejszym jednak komponentem jest bateria o pojemności 9000 mAh, która według zapewnień producenta pozwoli na 18-godzinną pracę. Ponadto tablet sprawia bardzo przyjemne wrażenia estetyczne, gdyż został wykonany z chromowanego aluminium, czym nawiązuje do swojego ubiegłorocznego poprzednika.

 

Yoga_Tablet_10HD_02

 

Lenovo postarało się także o wsparcie programowe poprzez zestaw DOit. Pakiet składa się z aplikacji:

  • SHAREit – bezprzewodowy transfer plików pomiędzy urządzeniami dzięki WiFi, 
  • SYNCit – kopie zapasowe i przywracanie systemu, 
  • SECUREit – ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym, 
  • SNAPit – oprogramowanie aparatu z funkcją robienia 10 zdjęć w tej samej sekundzie,
  • SEEit – galeria i mutimedia w jednym miejscu.

 

Cena urządzenia pozostała na bardzo rozsądnym pułapie: 349 dolarów, a wersja z dedykowaną klawiaturą to koszt dodatkowych 59 dolarów. Yoga Tablet 10 HD+ dostępny będzie w Europie oraz Ameryce Północnej już w czerwcu.

 

 Źródło: Lenovo, talkandroid.com

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski