Microsoft Office Ikony

Nowy klawisz na klawiaturze? Microsoft szykuje rewolucję

Newsy

Microsoft rozważa dodanie dedykowanego przycisku Office do klawiatur. Nowy klawisz zapewni dodatkowe skróty klawiaturowe dla aplikacji z pakietu Office, w tym możliwość szybkiego udostępniania dokumentów i plików. Firma Microsoft przeprowadza ankietę dla testerów w celu uzyskania informacji zwrotnych na temat działania dedykowanego przycisku. Dane pomogą uzyskać informację, jak bardzo zmiana będzie potrzebna.

Klawisz Office zamiast przycisku Windows

klawisz office microsft windows klawiatura

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Microsoft prawdopodobnie sugeruje, że nowy klawisz Office zastąpi dodatkowy przycisk Windows po prawej stronie klawiatury lub dedykowany klawisz menu. Ankieta Microsoftu, która wymaga dostępu do służbowego lub szkolnego konta Microsoft, zawiera pytania dotyczące skrótów klawiszowych pakietu Office i pyta, czy testerzy chcieliby zobaczyć ten dedykowany przycisk na laptopach. Microsoft skłonny jest przetestować tę koncepcję, przy okazji najnowszej aktualizacji systemu Windows 10.

Zobacz też: E3 2019 – podsumowanie konferencji Microsoftu.

Microsoft dodaje dedykowane klawisze Windows w swoich klawiaturach od 25 lat, od czasu wprowadzenia klawiatury Microsoft Natural w 1994 roku. Większość klawiatur, które przyjęły układ klawiszy 104/105, zawiera te dwa klawisze: Windows i dodatkowy klawisz menu. Klawiatury bez co najmniej jednego z tych dwóch przycisków nie otrzymują certyfikacji przez Microsoft i nie są dopuszczone do współpracy z systemem Windows.

 

Źródło: theverge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x