Microsoft rozważa dodanie dedykowanego przycisku Office do klawiatur. Nowy klawisz zapewni dodatkowe skróty klawiaturowe dla aplikacji z pakietu Office, w tym możliwość szybkiego udostępniania dokumentów i plików. Firma Microsoft przeprowadza ankietę dla testerów w celu uzyskania informacji zwrotnych na temat działania dedykowanego przycisku. Dane pomogą uzyskać informację, jak bardzo zmiana będzie potrzebna.

Klawisz Office zamiast przycisku Windows

klawisz office microsft windows klawiatura

Microsoft prawdopodobnie sugeruje, że nowy klawisz Office zastąpi dodatkowy przycisk Windows po prawej stronie klawiatury lub dedykowany klawisz menu. Ankieta Microsoftu, która wymaga dostępu do służbowego lub szkolnego konta Microsoft, zawiera pytania dotyczące skrótów klawiszowych pakietu Office i pyta, czy testerzy chcieliby zobaczyć ten dedykowany przycisk na laptopach. Microsoft skłonny jest przetestować tę koncepcję, przy okazji najnowszej aktualizacji systemu Windows 10.

Zobacz też: E3 2019 – podsumowanie konferencji Microsoftu.

Microsoft dodaje dedykowane klawisze Windows w swoich klawiaturach od 25 lat, od czasu wprowadzenia klawiatury Microsoft Natural w 1994 roku. Większość klawiatur, które przyjęły układ klawiszy 104/105, zawiera te dwa klawisze: Windows i dodatkowy klawisz menu. Klawiatury bez co najmniej jednego z tych dwóch przycisków nie otrzymują certyfikacji przez Microsoft i nie są dopuszczone do współpracy z systemem Windows.

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.