Android rośnie w siłę – wzrost 900%

Newsy

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Według Strategy Analytics, sprzedaż telefonów opartych na systemie Android ma wzrosnąć do końca roku o 900% co w sumie daje 8 mln egzemplarzy. Właśnie ta sama firma pół roku temu szacowała, że system od Google zainstalowany będzie na 0,4mln z 10,5mln sprzedanych smatphonów w USA w czwartym kwartale tamtego roku. Wyliczenia sprawdziły się – jak się okazało do końca 2008 roku z HTC wyszedł 1mln HTC G1 z czego połowa została sprzedana, dlatego w tym przypadku powinno być podobnie.

Android jest teraz za dobrej drodze, aby stać się najlepiej sprzedawanym systemem w smartfonach przez następne dwa, trzy lata. – przyznał Neil Mawston, dyrektor działy mobilnej strategii Strategy Analytics. Android szybko stał się modelem, o który zabiegają deweloperzy, operatorzy i sprzedawcy. Stosunkowo niskich kosztów model na licencji open-source z obsługą aplikacji Google zachęcił takie firmy jak HTC, Samsung, Motorola, Vodafone, T-Mobile i innych do inwestowania w system Android.

Nie tak dawno bo koło października Android zadebiutował telefonem HTC G1 – pierwszym historycznym telefonem bazującym na platformie Android. Telefon odniósł wielki sukces – znalazł się w pierwszej piątce smatphonów sprzedanych w pierwszym kwartale 2009 roku. Tymczasem czekamy już na drugi model – HTC Magic który już dostępny jest w Europie zachodniej, następnie kilka Samsunga, Motoroli, Acera i innych producentów. Na koniec dodamy, że według zapewnień Strategy Analytics Android ma się stać liderem na rynku systemów w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. Wyobrażacie sobie takie zmiany?

Skomentuj na Android Forum


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x