MWC 2014: Nokia zaskakuje. Poznaliśmy nie jeden, nie dwa, ale trzy nowe smartfony z Androidem.

Newsy

nokia-xl-11

Dzisiejsza konferencja Nokii oficjalnie potwierdziła, że Finowie weszli na rynek urządzeń z Androidem. I to z przytupem! Wbrew wcześniejszym oczekiwaniom, zobaczyliśmy aż trzy nowe smartfony: Nokia X, Nokia X+ oraz Nokia XL. Niestety wszystkie znajdują się na najniższej półce cenowej.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

nokia1

Pierwszy z nich, spodziewany model X, został wyposażony w dwurdzeniowy układ Snapdragon S4, taktowany zegarem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, ekran IPS o przekątnej 4 cale i rozdzielczości 800 x 480 pikseli oraz 4 GB przestrzeni na dane użytkownika. Jego cena to €89. Nieco lepszy X+ różni się od poprzednika większą ilością pamięci RAM (768 MB) oraz obecnością slotu kart SD (w zestawie karta o pojemności 4GB). X+ ma kosztować €99. Największą niespodzianką był model XL, droższy o kolejne €10, z matrycą o przekątnej 5 cali oraz przednim aparatem (pozostałe modele go nie mają).

 

Wszystkie zaprezentowane smartfony działają pod kontrolą mocno przerobionej wersji Androida, bazującej na AOSP, którą Nokia nazywa „X Platform”.  Nowe telefony będą synchronizować się z chmurą Microsoftu, nie Google. Nie doświadczymy też na nich dostępu do Google Play, zamiast którego otrzymamy autorskie rozwiązanie Nokii. Pocieszający za to jest fakt, że możliwość instalacji aplikacji z plików .apk nie będzie zablokowana.

 

Nowe Nokie powinny pojawić się na sklepowych półkach już w marcu.

 

Źródło: androidcentral.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x