zniekształcone twarze zdjęcia

Google naprawi problem, który dotyka osoby z szerokokątnymi obiektywami w telefonach

Newsy

Od pewnego czasu w wybranych smartfonach znaleźć można szerokokątne obiektywy, które z pewnością przydają się fanom mobilnej fotografii – dzięki nim uchwycenie rozległych krajobrazów czy panoram nie jest najmniejszym problemem. Niestety, jeśli na zdjęciu pojawia się człowiek, to przestaje być tak różowo – jego twarz często jest zniekształcona i wygląda nienaturalnie. Okazuje się, że Google pracuje nad świetnym algorytmem, który już wkrótce rozwiąże ten problem.

Google rozwiąże problem trapiący użytkowników szerokokątnych aparatów

zniekształcone twarze zdjęcia

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Badacze z Google oraz MIT (Massachusetts Institute of Technology) opracowali algorytm, który usuwa zniekształcenia powstające w momencie wykonywania zdjęć przy pomocy szerokokątnego obiektywu. Nowa metoda ma pozwolić na znacznie lepszy wygląd fotografii, szczególnie grupowych zdjęć, które często wyglądają nienaturalnie. Warto wspomnieć, że podobny sposób istniał już w przeszłości, jednak nie był idealny – co prawda poprawiał zniekształcenia twarzy, lecz tworzył również tzw. artefakty. Badacze chwalą się, że nowa metoda nie sprawia już takich kłopotów.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note9 z nową, świetną aktualizacją.

Na oficjalnej stronie projektu można znaleźć informacje, które mówią o tym, że algorytm najlepiej współpracuje z obiektywami o kącie widzenia od 70 do 120 stopni. Miejmy nadzieję, że to udogodnienie już wkrótce trafi do konsumentów, np. w formie aktualizacji aplikacji aparatu od Google – dzięki niemu zdjęcia wykonywane przy pomocy szerokokątnych aparatów wyglądałyby znacznie lepiej.

Źródło: MIT

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x