Xiaomi zaczynało jako mała firma. Nic więc dziwnego, że w trakcie tego, jak rosła w siłę musiała wielokrotnie zmieniać swoją siedzibę. Wcześniejsze po prostu robiły się zbyt małe. Nie było to zbyt trudne, ponieważ dotychczas wszystkie budynki były jedynie wynajmowane. Wystarczyło więc nie przedłużać umowy z ich właścicielem. Firma postanowiła się najwidoczniej ustatkować. Nowa siedziba Xiaomi, która znajduje się w Pekinie, będzie w budynku, który jest całkowicie własnością firmy.

Nowa siedziba Xiaomi

Nowa siedziba Xiaomi

Xiaomi wynajmuje obecnie swoje biura w Pekinie. Jednak firma ostatecznie zdecydowała, że nadszedł czas posiadanie własnej siedziby. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku w pekińskiej dzielnicy Haidian i wygląda na to, że centrala jest wreszcie gotowa do przeprowadzki. Założyciel Xiaomi, Lin Bin, z dumą podzielił się dziś zdjęciami kampusu. Stwierdził przy tym, że Xiaomi wkrótce wprowadzi się do nowej siedziby. Dodał przy tym, że nie rezygnują z dotychczas wynajmowanych lokali.

Zobacz też: Jeśli tak ma wyglądać Huawei Mate 30 Pro, to… oceńcie sami

Nowy kampus zwany Parkiem Nauki i Technologii Xiaomi, rozciąga się na 210 tysiącach metrów kwadratowych i składa się z ośmiu budynków. Chiński producent smartfonów zatrudnia obecnie ponad 20 000 pracowników, więc rozpaczliwie potrzebował ogromnego kampusu, aby pomieścić stale rosnącą siłę roboczą. Nowa siedziba główna zaspokoi również potrzeby partnerów ekosystemu Xiaomi, którzy przy wsparciu firmy opracowują i wprowadzają na rynek szereg inteligentnych produktów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.