ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

UPC po mistrzowsku odpowiada na zaczepki Orange

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Orange jest siecią, która próbuje kłócić się ze wszystkimi. Wiele razy obrywało Play między innymi za swoje promocje. Jakiś czas temu oberwało także UPC, tym razem zaczepka nie pozostało bez dobitnej odpowiedzi.

UPC odpowiada na atak Orange

UPC opublikowało film, który może bez konkretnych argumentów, ale atakuje Orange i jego usługę internetu światłowodowego Love. Jest to kontynuacja sporu wywołanego przez Orange, który oskarżył UPC o niepodłączanie światłowodowego bezpośrednio do routera klienta, a pośrednio przez kabel koncentryczny. Powyższa reklama jest parodią filmu, w którym rzecznik prasowy Orange wyjaśniał naciągany marketing UPC. Sama postać symbolizująca Orange ma sugerować rzecznika tej sieci.

„Ogarnij lepiej swoje podwórko”

Wielu zastanawia się pewnie, co mieli na myśli pracownicy UPC umieszczając w filmie kartkę z napisem „ogarnij lepiej swoje podwórko”. Otóż powody są i to nie małe. Jak się okazuje w pewnych lokalizacjach Orange także podłącza klientów za pomocą kabli koncentrycznych. Innym problemem jest routing Orange – ruch kierowany jest przez serwery we Frankfurcie, co wpływa na pingi do polskich serwerów. Rzekomo nie dotyczy to wszystkich użytkowników, jednak trudno znaleźć konkretne informacje. Zastanawia jedynie charakter omawianego filmu – to ostrzeżenie, czy zapowiedź dużej kampanii wyśmiewającej Orange?

Sprawdź najnowsze wpisy