Dr. Mario jest serią gier z wąsatym hydraulikiem lekarzem znaną jeszcze z pierwszej popularnej konsoli japończyków, którą był NES. Polega ona na obrzucaniu przez tytułowego Mario wirusów pigułkami. Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze informacje o przeniesieniu Dr. Mario na nasze smartfony w grze pod tytułem Dr. Mario Wolrld.

Dr. Mario na smarfony już za kilka tygodni

Nintendo ogłosiło datę premiery swojej najnowszej gry mobilnej. Dr. Mario World. Będzie ona dostępna dla systemów iOS i Android 10 lipca, przy czym rejestracja wstępna jest już otwarta w iOS App Store i Google Play. Tytuł został zapowiedziany po raz pierwszy w styczniu. Nowy trailer opublikowany dzisiaj daje pierwsze prawdziwe spojrzenie na grę, która wydaje się całkiem inna od innych wersji Dr. Mario. Zamiast zarządzać kapsułami, gdy spadają one z ekranu w stylu Tetrisa, Dr. Mario World należy nadać im kierunek przeciągając je palcem.

Zobacz też: Xiaomi Mi Electric Scooter Pro, czyli ulepszony hit do kupienia w Polsce

Gra będzie pełna trybów i różnej maści udziwnień, za którymi w przypadku Mario Run nie przepadam, chociaż rozumiem ich obecność, ponieważ nakłaniają one do regularnego powrotu do tytułu. Gra logiczna jak Dr. Mario może być znacznie lepiej dostosowana jako gra mobilna niż Mario Kart, który miał nieco kontrowersyjny okres beta na Androidzie. Nintendo zaczyna się coraz mocniej interesować rynkiem gier mobilnych. Według licznych przecieków japoński gigant prowadzi nawet prace nad swoim autorskim smartfonem. Wciąż jednak mamy do czynienia głównie z prostymi mini grami, a nie pełnoprawnymi tytułami.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.