List otwarty inżyniera Huawei

Przewidywania Huawei są fatalne – drastyczny spadek sprzedaży i dochodu

Newsy

Zapewne wiele osób widziało już w tym roku Huawei na szczycie mobilnego rynku. Być może Samsung już przygotowywał strategię, jak odzyskać fotel lidera. Jednak do gry weszła polityka, a właściwie Stany Zjednoczone, które skutecznie zablokowały Chińczyków. Huawei już oficjalnie przyznał, że nie spodziewa się w tym roku detronizacji Samsunga. Jednak w ramach tamtej informacji nie wspomniano o tak dużych spadkach sprzedaży, więc też i dochodu firmy. Tymi danymi teraz podzielił się prezes firmy.

Huawei wie, że nie może liczyć na dobre wyniki sprzedaży, a tym bardziej godny chwalenia się dochód

nowy system huawei

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Oczywiście to było oczywiste, że świetna sprzedaż Huawei zderzy się ze ścianą za sprawą blokad ze strony amerykańskich firm. O ile te jeszcze ostatecznie nie weszły w życie, to klienci po prostu się boją. Teoretycznie nie można się im dziwić, ale… przejdźmy do konkretnych liczb. Prezes Huawei, Ren Zhengfei ujawnił, że wojna handlowa pomiędzy Chinami i USA sprawiła, że sprzedaż smartfonów tylko w ostatnim miesiącu spadła o 40%. Firma spodziewa się, że to nie jest koniec złych wiadomości i kolejne tygodnie będą jeszcze gorsze. Ostatecznie Huawei zakłada, że sprzeda od 40 do 60 milionów urządzeń mniej, niż pierwotnie zakładano. Czy to dużo? Wystarczy przypomnieć, że w 2018 roku Chińczykom udało się wydać 206 milionów egzemplarzy swoich telefonów, a ten rok miał być zdecydowanie lepszy.

Zobacz też: Redmi nie ma zamiaru czekać na ruch Samsunga i może pierwsze zaprezentować smartfona z kolejną ewolucją aparatów.

Oczywiście niższa sprzedaż to też niższy dochód. Ten ma wynieść około 100 miliardów dolarów, czyli o 30 miliardów mniej niż zakładano początkowo. Zwieńczeniem tego niech będzie kwestia, że nawet Ren Zhengfei nie spodziewał się, że szkody będą tak znaczące. Teraz dla Huawei głównym rynkiem stały się Chiny — to właśnie w rodzimym państwie producent chce się rozwijać, bez zakręcania kurka na badania i dalszy rozwój, a tym bardziej zwolnienia.

 

Źródło: Android Police, Reuters, Bloomberg


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x