ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nvidia shield tv

Nvidia Shield TV z Androidem 9 Pie – czas najwyższy na nowy model?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nvidia Shield TV to swego rodzaju konsola do gier, która już wiele lat udowadnia, że jest ciekawą propozycją dla niedzielnych graczy. Oczywiście próżno liczyć na nie wiadomo jak bardzo zaawansowane tytuły, ale na pewno biblioteka dostępnych gier może robić wrażenie. Jeśli dodamy do tego jeszcze obsługę Geforce NOW, to tym bardziej możemy zrozumieć potencjał tego urządzenia. Jednak od 2015 roku technologia drastycznie się rozwinęła i po prostu czas na zmiany. W Sieci pojawił się Shield TV z Androidem Pie, co niekoniecznie musi oznaczać aktualizację.

Nowa Nvidia Shield TV pokazała się z Adroidem 9 Pie

nvidia shield tv

W konsoli Google Play dla deweloperów pojawiło się tajemnicze urządzenie mdarcy, które ma pracować pod kontrolą Androida 9 Pie. Z kolei darcy to właśnie obecna generacja Nvidii Shield TV. Według opisu nowoodkryty model ma zbliżoną specyfikację do pierwowzoru, ale wiele osób uważa, że to tymczasowy zabieg. Dlatego świetny, ale już wiekowy układ Tegra X1 T210 może zostać zastąpiony przez odświeżoną jednostkę, która w wielu materiałach ma dokładnie takie samo oznaczenie. Oczywiście nikt nie wyklucza po prostu aktualizacji oprogramowania. Jednak to już ewidentnie czas na zmianę. Odświeżona, a raczej odchudzona wersja Shielda TV z 2017 roku też już się zestarzała.

Zobacz też: Który operator może się pochwalić najlepszym internetem w maju w Polsce?

Nie można też zapominać o tajemniczym projekcie Nvidii Mystique, który mógłby stanowić idealne następcę dla Shielda TV i wejście pełną parą do ery strumieniowego grania. Jednak na to ewidentnie jeszcze za wcześnie. Dlatego niecierpliwie czekamy na jakiekolwiek ogłoszenia od Nvidii w tej kwestii.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy