ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Gear 2 i Gear 2 Neo oficjalnie zaprezentowane. Nie działają na Androidzie!

Autor: Kacper Bąk Kategoria: Newsy
Group_Gear 2, Gear 2 Neo

Jeszcze wczoraj przekazywaliśmy plotki o następcach smartwatcha Samsung Galaxy Gear, a już dzisiaj otrzymujemy oficjalne potwierdzenie wszystkich wcześniejszych informacji. Samsung, dość nieoczekiwanie, bez konferencji prasowej, zaprezentował modele Gear 2 oraz Gear 2 Neo. Brak, jednoznacznie kojarzonego z Androidem, słowa „Galaxy” w nazwie nie jest przypadkowy, zegarki działają pod kontrolą zmodyfikowanej wersji systemu Tizen.

Nowe modele zostały wyposażone bardzo podobnie do poprzednika. Znajdziemy w nich 1,63 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB przestrzeni na dane użytkownika. Ulepszeniu uległ procesor, który teraz posiada dwa rdzenie taktowane zegarem 1 GHz. Niestety Samsung zdecydował się na zmniejszenie baterii z 315 mAh do 300 mAh, pozostaje mieć nadzieję, ze nowy system okaże się bardziej energooszczędny od Androida. Producent deklaruje, że smartwatche przy normalnym użytkowaniu powinny wytrzymać 2-3 dni na jednym ładowaniu.

Różnice pomiędzy Gear 2 a Gear 2 Neo sprowadzają się do odrobinę zmienionego designu oraz braku aparatu w tym drugim. Poniżej galeria ze zdjęciami nowych modeli.

Urządzenia powinny trafić do sklepów w kwietniu. Wprawdzie nie znamy jeszcze ich cen, ale plotki mówią, że powinny być tańsze od poprzednika.

Źródło: samsungmobilepress.com

Sprawdź najnowsze wpisy