ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi redmi k20 termin premiery specyfikacja

Nowy król AnTuTu to Redmi K20 Pro

Autor: Patryk Pala Kategoria: Newsy

Wykręcanie wyników w benchmarkach takich jak AnTuTu nie jest już tak bardzo popularne, jak kiedyś. Nadal jednak producenci wykorzystują czasem, takie wyniki, aby pokazać swoją moc nad rywalami. Xiaomi przygotowuje się do oficjalnej sprzedaży Redmi K20 Pro w Indiach i głównym ich konkurentem będzie OnePlus. Flagowy sprzęt od Redmi ma być nawet o połowę tańszy niż jego główny rywal, OnePlus 7 Pro.

Wynik testów w AnTuTu Redmi K20 Pro

redmi k20 pro z 12 GB RAM

W tym celu firma buduje szum wokół nadchodzącego urządzenia, z dzisiejszymi informacjami na temat wyników z programu AnTuTu. Z łącznym wynikiem 388 803, model Redmi K20 Pro przewyższa wszystkie inne urządzenia na rynku. Sam producent nazywa go „najszybszym telefonem na świecie”.

Zobacz też: Xiaomi Mi 9T trafił do sprzedaży. Wkrótce będzie dostępny w Polsce.

Warto zauważyć, że syntetyczne testy porównawcze nie ujawniają, jak dobry będzie telefon w codziennym użytkowaniu. Są jednak użytkownicy, dla których wyniki są bardzo istotne przy wyborze nowego urządzenia. Xiaomi już od dawna publikuje, takie wyniki zachęcając przy tym do zakupu swoich produktów. Ciekawe jest to, że flagowiec firmy matki, Xiaomi Mi 9 uzyskuje wynik 372 006 w AnTuTu, posiadając te same parametry co Redmi K20 Pro. Oba modele wykorzystują ten sam procesor, więc wynik powinien być zbliżony, jednak jak widzimy, różnica jest dość spora.

Strategia Xiaomi dla modelu Redmi K20 Pro wydaje się jasna: marka chce pokazać klientom w Indiach, że jej urządzenie jest, co najmniej tak samo szybkie, jak OnePlus 7 Pro kosztując połowę tego, co rywal. Łatwo to zauważyć po łamigłówkach, które Xiaomi publikuje w mediach społecznościowych:

Oczywiście, okaże się, czy Xiaomi dokonało znaczących zmian w MIUI, aby uczynić go bardziej płynnym w codziennym użytkowaniu. Ważne będzie również to czy Redmi K20 Pro będzie wyświetlać reklamy w interfejsie jak wszystkie inne telefony Xiaomi w Indiach.

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy