Firma Honor prawie miesiąc temu wprowadziła na rynek nowe urządzenia z flagowej serii 20. Nastąpiło, to momencie ogłoszenia blokady handlowej między USA a Chinami. Precyzując, zakaz dotyczy możliwości współpracy z chińskimi firmami, przez amerykańskie przedsiębiorstwa. Z tego względu dyrektor firmy z Shenzhen nie był w stanie określić daty wprowadzenia na rynek nowych urządzeń. Jednak taki obrót spraw, nie przeszkodził w osiągnięciu bardzo dobrego wyniku, przynajmniej na rodzimym rynku.

Świetna sprzedaż Honor 20 w Chinach

Honor 20 jest dostępny w tej chwili tylko w Chinach, ale w żaden sposób nie przeszkadza mu to osiągnąć sukces. Huawei ogłosił, że właśnie sprzedał, ponad 1 milion sztuk nowego urządzenia w ciągu zaledwie 14 dni od rozpoczęcia oficjalnej dystrybucji.  Marka przy okazji zapowiedziała wprowadzenie Honor 20 Pro na rynku chińskim w najbliższym czasie, czyli prawdopodobnie już jutro.

Zobacz też: W nowej wersji Honor 20 pamięci operacyjnej nam nie zabraknie.

Honor 20 Pro będzie oferowany z 8 GB pamięci RAM i dwoma opcjami pamięci – 128 GB lub 256 GB. Cena za takie wyposażenie to odpowiednio 1399 CNY (412 EUR / 460 USD) i 4 499 CNY (450 EUR / 505 USD). Cena wydaję się bardzo atrakcyjna, jednak trzeba wziąć poprawkę na niskie podatki w państwie środka. Globalnie cena powinna być bliższa 600 euro, z tego, co wiemy nie oficjalnie.

Na razie na międzynarodowym rynku podstawowy model Honor 20, stopniowo staję się dostępny i wkracza na kolejne rynki. Na oficjalne dane sprzedaży globalnej będziemy musieli się wstrzymać do czasu pełnej otwartości na wszystkich rynkach.

Źródło: gsmarena, playfuldroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.