Firma OnePlus wprowadzając w tym roku nowe urządzenia 7 oraz 7 Pro, wcale nie zapomniała o swoich flagowcach z 2018 roku. Całkiem niedawno, aktualizację zabezpieczeń oraz serię poprawek otrzymał model 7, oraz model 7 Pro. Tym razem przyszła pora na starsze flagowce i kolejną aktualizację wersji beta Androida Q.

OnePlus 6 / 6T aktualizacja

Model 6 i 6T otrzymał już jedną aktualizację OxygenOS w wersji beta, która oparta jest na systemie Android Q. Wprowadzono tam m.in. Fnatic Mode i poprawkę bezpieczeństwa z czerwca 2019 roku. Teraz OnePlus opublikował drugą wersję Android Q dla swoich flagowców z 2018 roku. 

Zobacz też: OnePlus 7 także doczekał się bogatej serii poprawek.

Warto zwrócić uwagę na to, że wersja beta zawiera sporo błędów, do których możemy zaliczyć między innymi:

  • Błąd przy połączeniach alarmowych
  • Poprawione VoLTE nie działa.
  • Rozszerzony zrzut ekranu nie działa.
  • Mogą pojawiać się problemy ze stabilnością całego systemu.
  • Mogą występować problemy ze zgodnością aplikacji.

Pamiętajmy jednak o tym, że mamy jeszcze kilka miesięcy do wydania stabilnej kompilacji Androida Q dla urządzeń OnePlus. Na ten moment, tylko zaawansowani użytkownicy, którzy chcą sprawdzić nowe funkcje, mogą wypróbować wersję Android Q. Oprócz powyższych problemów zainstalowanie wersji beta może stworzyć również ryzyko zablokowania telefonu, więc instalacja Android Q teraz, nie jest zalecana na codziennym urządzeniu użytkownika.

Źródło: gsmarena, oneplus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Patryk Pala

Pasjonat technologii małej i dużej, z zamiłowania pogodynek i podróżnik. Z androidem od samego początku, przy telefonach od ponad 15 lat.