geeksphone_revolution-web

System operacyjny fundacji Mozilla – Firefox OS wciąż nie zyskał popularności. Hiszpański Geeksphone postanowił zaryzykować i wprowadzić urządzenie działające na popularnym Androidzie, jednak posiadające także alternatywny Firefox, w celu przetestowania jego możliwości. Revolution, bo o nim mowa zadebiutował dzisiaj w oficjalnym sklepie internetowym producenta.

 

Geeksphone Revolution sprzedawany jest w cenie 222 euro (bez podatków). Pozwala na proste przełączanie się pomiędzy systemami Android oraz Firefox OS, dzięki czemu możliwe jest przetestowanie „pomarańczowego liska” bez zbędnej zabawy w przeinstalowywanie systemu i tracenia czasu, a w razie czego bezpieczny powrót do sprawdzonego Androida.

W powyższej cenie otrzymujemy smartfon wyposażony w 4,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości qHD (540×960) , dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2560 (1,6 GHz), 1GB pamięci RAM oraz 4GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przez kartę. Ponadto posiada 8MP aparat fotograficzny główny oraz 1,3 MP przedni.

Specyfikacja w porównaniu do konkurencji w tej samej cenie nie powala na kolana, lecz o opłacalności nie możemy mówić na takim etapie.

 

Telefon jest na pewno warty uwagi, ze względu na własną technologię „dual-boot” oraz popularyzację lekkiego i szybkiego Firefox OS jako platformę dla smartfonów z niższej półki. Jak wiadomo, zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

A Wy co sądzicie  o nowym pomyśle Geeksphone’a? Czekamy na Wasze opinię w komentarzach.

 

Źródło: phonearena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski