nook2

Jak wiele osób wie, Nook Color wyprodukowany przez Barnes & Noble okazał się wielkim sukcesem (m.in. z powodu przeportowania na niego Androida Honeycomb). Firma nie zamierza spoczywać na laurach i dzisiaj ogłosiła kolejny tablet z serii Nook.

Najciekawszą rzeczą w urządzeniu jest 6-calowy dotykowy ekran E-Ink o rozdzielczości 800×600. Dzięki zastosowaniu technologii 'Pearl’ posiada on o 50% lepszy kontrast od pierwszej edycji Nooka. Design jest bardzo minimalistyczny – Barnes & Noble chwali się, że ich czytnik ma 37 przycisków mniej niż Kindle 3. Model posiada 2GB pamieci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 32GB dzięki kartom microSD. Bazuje on na Androidzie 2.1 i posiada moduł WiFi 802.11b/g/n.

Jest zdecydowanie mniejszy oraz lżejszy od swojego poprzednika – przy grubości 1,2 cm waży zaledwie 212 gramów (dla porównania HTC Sensation waży 148). Dzięki technologii użytej w wyświetlaczu, Nook potrafi wytrzymać na jednym ładowaniu (przy wyłączonym WiFi) niesłychane 2 miesiące!

Obecnie prowadzona jest przedsprzedaż tego modelu – można go nabyć za 139$. Cena bardzo przyzwoita, szczególnie biorąc pod uwagę, że za jakiś czas urządzeniem zajmą się deweloperzy z XDA.

źródło: phandroid.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński