Wiele z innowacji, które dzisiaj poznajemy, zapewne w ciągu kilku miesięcy, a może lat zostaną zapomniane. Jednak to nie oznacza, że nie zostaną one przywrócone do życia w lepszej odsłonie. Tak między innymi wyglądała sytuacja z rozpoznawaniem twarzy, które Android znał od dawna, funkcja zniknęła, ale Apple z Face ID sprawiło, że Google odkurzyło odpowiednie biblioteki. Podobnie Amerykanie teraz robią z Asystentem Google i informowaniem nas o tym, gdzie zaparkowaliśmy.

Gdzie zaparkowałeś? Spytaj Asystenta Google

asystent google parkowanie

Dokładnie w 2014 roku Google wprowadziło funkcję informowania nas o tym, gdzie zaparkowaliśmy. Tak, to jeszcze nie były czasy Asystenta Google, a Google Now czy też Google Search. Dzisiaj jednak to właśnie asystent pokaże nam miejsce parkowania. Oczywiście Amerykanie nie zdradzają, co, jak i dlaczego akurat teraz. Nie ma nawet oficjalnej informacji, po prostu użytkownicy zauważyli tę zmianę. Tym sposobem nie musimy otwierać Map Google, które też w taką funkcję są wyposażone. Siłą rzeczy należy pamiętać, że w przypadku Asystenta Google nie możemy liczyć na taką samą precyzję, bo algorytmy nie wskażą dokładnie, kiedy skończyliśmy prowadzić i zaczęliśmy iść. W ogóle muszą też się zorientować, że jedziemy samochodem.

Zobacz też: OnePlus 7 z pierwszą, istotną aktualizacją.

Z racji, że powyższe odkrycie nie jest oficjalnie ogłoszone przez Google, bo też nie jest to wielka rewolucja, to nie jesteśmy w stanie napisać, kiedy dokładnie Was Asystent Google będzie informował, gdzie zaparkowaliście. Być może już to robi? Jeśli nie, to prawdopodobnie w ciągu kilku tygodni zacznie.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.