Google zapowiada Project Tango – smartfon z zaawansowanymi funkcjami rejestracji ruchu

Newsy

bg5

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Google ATAP to grupa odpowiedzialna m.in. za Project Ara, czyli telefon skonstruowany z dowolnie modyfikowalnych elementów. Dziś przedstawili oni światu swój nowy pomysł na odmienienie rynku mobilnego – Project Tango.

 

Jest to 5 calowy telefon działający pod kontrolą Androida, który został  wyposażony w sensory pozwalające na tworzenie modelu 3D otoczenia w czasie rzeczywistym, a także na dokładne określenie jego pozycji. Możliwości, jakie stwarza to urządzenie są nieograniczone. Google jako przykłady podaje np. tworzenie wizualizacji budynków, co nie pozwoli nam się zgubić w nowym miejscu, czy gry z rozszerzoną rzeczywistością, w których moglibyśmy dowolnie ingerować w otoczenie.

 

 

Aby dostać jeden z 200 prototypów należy wypełnić podanie dostępne na stronie projektu, w którym chętni na rozwijanie tego urządzenia napiszą swój pomysł na jego wykorzystanie. Niestety, przez ograniczenia narzucone przez Federalną Komisję Łączności egzemplarze testowe mogą uzyskać tylko instytucje lub zarejestrowane podmioty gospodarcze.

 

Twórcy podkreślają, że nie jest to projekt stricte związany z Androidem, lecz z ogólną tematyką mobilnych technologii. Project Tango jest rozwijany od ponad roku we współpracy z instytutami, uniwersytetami oraz ośrodkami badawczymi z dziewięciu krajów.

 

A co Wy sądzicie o nowym projekcie Google? Chcielibyście korzystać z rozwiązań oferowanych przez to urządzenie?

 

Źródło: Google ATAP, Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x