ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google zapowiada Project Tango – smartfon z zaawansowanymi funkcjami rejestracji ruchu

Autor: Daniel Marcinkowski Kategoria: Newsy
bg5

Google ATAP to grupa odpowiedzialna m.in. za Project Ara, czyli telefon skonstruowany z dowolnie modyfikowalnych elementów. Dziś przedstawili oni światu swój nowy pomysł na odmienienie rynku mobilnego – Project Tango.

Jest to 5 calowy telefon działający pod kontrolą Androida, który został  wyposażony w sensory pozwalające na tworzenie modelu 3D otoczenia w czasie rzeczywistym, a także na dokładne określenie jego pozycji. Możliwości, jakie stwarza to urządzenie są nieograniczone. Google jako przykłady podaje np. tworzenie wizualizacji budynków, co nie pozwoli nam się zgubić w nowym miejscu, czy gry z rozszerzoną rzeczywistością, w których moglibyśmy dowolnie ingerować w otoczenie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qe10ExwzCqk[/youtube]

Aby dostać jeden z 200 prototypów należy wypełnić podanie dostępne na stronie projektu, w którym chętni na rozwijanie tego urządzenia napiszą swój pomysł na jego wykorzystanie. Niestety, przez ograniczenia narzucone przez Federalną Komisję Łączności egzemplarze testowe mogą uzyskać tylko instytucje lub zarejestrowane podmioty gospodarcze.

Twórcy podkreślają, że nie jest to projekt stricte związany z Androidem, lecz z ogólną tematyką mobilnych technologii. Project Tango jest rozwijany od ponad roku we współpracy z instytutami, uniwersytetami oraz ośrodkami badawczymi z dziewięciu krajów.

A co Wy sądzicie o nowym projekcie Google? Chcielibyście korzystać z rozwiązań oferowanych przez to urządzenie?

Źródło: Google ATAP, Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy