ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
List otwarty inżyniera Huawei

Huawei chce od największego operatora w USA rekompensaty

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei wydał roszczenie o odszkodowanie w wysokości 1 miliarda dolarów od amerykańskiego operatora Verizon. Mają one pokryć koszty opłat 230 patentów należących do Chińskiego Giganta. Huawei wystawił swoje roszczenie w lutym, prosząc Verizon o rozwiązanie kwestii licencjonowania patentów, która odnosi się do urządzeń sieci przewodowych i bezprzewodowych, wraz z urządzeniami IoT.

Huawei żąda miliarda USD od Verizon

Huawei żąda miliarda USD od Verizon

Verizon nie używa bezpośrednio sprzętu Huawei. Jednak używa rozwiązań od 20 podmiotów, które używają technologii chińczyków. Zastrzeżenie patentowe firmy z Państwa Środka w tym zakresie obejmuje właściwości takie jak urządzenia sieciowe i technologia bezprzewodowa. Według źródeł, z którymi rozmawiał The New York Times, pod warunkiem zachowania anonimowości, roszczenia patentowe Huawei wyniosłyby łącznie ponad 1 miliard dolarów.

Zobacz też: Chiny chcą być niezależne – czas na pamięci

Przedstawiciele Huawei i Verizon spotkali się w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku, aby omówić niektóre z przedmiotowych patentów. Rzecznik Verizon powiedział New York Timesowi, iż firma nie wyda żadnego komentarza w tej sprawie. Dodał jednak, że ta sprawa sięga znacznie dalej niż do samego operatora.

Biorąc pod uwagę szerszy kontekst geopolityczny, każda sprawa dotycząca Huawei ma konsekwencje dla całego naszego przemysłu, a także budzi krajowe i międzynarodowe obawy.

Stany Zjednoczone w ubiegłym miesiącu umieściły Huawei na czarnej liście. Zabrania mu ona prowadzenia interesów z firmami amerykańskimi ze względów bezpieczeństwa bez zgody rządu. Skłoniło to niektóre globalne firmy technologiczne do zerwania więzi z największym na świecie producentem sprzętu telekomunikacyjnego.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy