ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Nova 5 z Kirin 810

Huawei Nova 5 z nowym układem, którego brakowało

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria Nova 5 od Huaweia pojawi się już w przyszłym tygodniu. Mimo to jeszcze nie wszystko wiemy na temat nadchodzących smartfonów, a przecieki wciąż nas zaskakują. Na szczęście pojawiły się już kluczowe informacje na temat specyfikacji urządzeń. Zobaczymy także zupełnie nowy układ od Huaweia.

Huawei Nova 5 z Kirin 810

Huawei Nova 5 z Kirin 810

Według @RODENT950, Nova 5 będzie zasilana przez Kirin 810. Jest to procesor, który jeszcze nie został zaprezentowany i zdecydowanie jest dosłownym następcą Kirina 710. Dodaje, że nowy chipset jest układem wykonanym w procesie technologicznym 7 nm. Ma on być w stanie podjąć równą walkę ze Snapdragonem 730, który znajduje zastosowanie głównie w urządzeniach z najwyższej półki, które jednak nie są flagowcami. Biorąc pod uwagę parametry tych urządzeń trudno tutaj mówić o średniej półce. To raczej coś o krok od flagowca.

Zobacz też: Zamiast Androida rosyjski system, czyli Huawei ma plan C

To ekscytująca wiadomość, ponieważ długo czekaliśmy na następcę Kirina 710. Oznacza to również, że Huawei może nadal podążać za tradycją wydawania tylko jednego SoC klasy średniej rocznie. Okazało się także, że Huawei przygotował nie jeden, a dwa układy. Kirin 810 będzie w przyszłości napędzał średniaki od Huawei i Honor. Nie mamy pojęcia, kiedy procesor zostanie zaprezentowany. Jednak jeśli nie dostanie osobnej premiery przed przyszłym tygodniem, to odbędzie się ona razem z nowym smartfonem. Tweet mówi również, że Nova 5i będzie dostarczany z Kirin 710, podczas gdy Nova 5 Pro będzie zasilany przez flagowy Kirin 980. Huawei ogłosi premierę serii Nova 5 21 czerwca. Poinformowano również, że tablet MediaPad m6 również zostanie ogłoszony na tym wydarzeniu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy