Ostatnimi czasy Huawei ma mocno pod górkę. Pomimo tego, że firma pracuje nad swoim nowym systemem, to dodatkowo musi opiekować się smartfonami użytkowników korzystających z Androida. Okazuje się, że korporacja chyba nie robi tego w należyty sposób – użytkownicy Reddita informują, że na ich ekranie blokady zaczęły wyświetlać się reklamy. 

Huawei – reklamy na ekranie blokady. Jak się ich pozbyć?

Wielu użytkowników portalu Reddit od wczoraj donosi, że na ich ekranie blokady zaczęły pojawiać się materiały sponsorowane. Są one prezentowane w formie tapet z dodanym elementem reklamowym – doskonale widać to na poniższym zrzucie ekranu.

Huawei reklamy na ekranie blokady

Materiały sponsorowane pojawiają się na wybranych smartfonach Huawei, również tych z najwyższej półki. Wściekli użytkownicy zdecydowali się skontaktować z firmą na Twitterze – ta umywa jednak ręce. Okazuje się, że powodem zamieszania jest prawdopodobnie usługa dostępna na urządzeniach Huawei, która pozwala na automatyczną zmianę tapet co pewien czas. Niestety wczoraj do puli zostały dodane grafiki reklamujące portal Booking, co nie podoba się użytkownikom. Oczywiście można je ręczne usunąć z rotacji, jednak nie tego oczekujemy chyba po smartfonach, które często kosztują kilka tysięcy złotych.

Zobacz także: Nowy system Huawei ma działać bardzo szybko.

Czy posiadacie urządzenie wyprodukowane przez firmę Huawei? Jeśli tak, to czy na ekranie blokady zauważyliście materiały sponsorowane? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Reddit

Aktualizacja (oświadczenie firmy Huawei):

W imieniu Huawei Polska chcemy przekazać informację w sprawie, którą przedstawiliście w tekście: https://android.com.pl/news/229833-huawei-reklamy-na-ekranie-blokady/

Przepraszamy za niedogodności, których mogli doświadczyć nasi użytkownicy. Informujemy, że usunęliśmy już z naszych serwerów obrazy („okładki”) z ekranu blokady, które nie powinny były się wyświetlać.

W przypadku obrazów („okładek”), które zdążyły już się załadować do pamięci telefonu, należy postąpić zgodnie z poniższą instrukcją:

1) Jeśli obraz („okładka”) ponownie pojawi się na ekranie blokady telefonu, przesuń palcem od dolnej krawędzi ekranu w górę, aż pokaże się pasek narzędzi;

2) Kliknij ikonę „Kosz” i wybierz „Usuń” w komunikacie, który się pojawi.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.