Smartfon od LG z 5G miał zostać przedstawiony w maju, ale tak się nie stało. Okazuje się, że winę za taki stan rzeczy ponosi konflikt koreańskiego producenta z Qalcommem. Nie dotyczy to tylko modelu V50 ThinQ 5G, wszystkie inne telefony 5G ze stajni LG mogą być opóźnione.

LG z 5G opóźniony

LG z 5G opóźniony

Obecna umowa pomiędzy firmami wkrótce wygaśnie. LG chce negocjować zupełnie nowe warunki, które mają wynikać z orzeczenia sądu uznającego Qualcomma jako monopolistę. Ten się jednak odwołuje, dlatego też nie chce na tej podstawie podpisywać umowy. Jest to nieciekawa sytuacja dla koreańczyków. Jeśli nie poczekają, to podpiszą niekorzystną umowę. Przedłużając jej podpisanie stracą czasowo dostęp do amerykańskich układów.

Zobacz też: Czyżby HTC zamierzało wskrzesić kultową serię? Na to wygląda

Z tego też powodu produkcja pierwszego smartfona LG wykorzystującego łączność 5G jest opóźniona. Producent dysponuje odpowiednią technologią i jest w stanie już zaprezentować gotowe urządzenie. Jedyne co go powstrzymuje to właśnie problemy z amerykańskim gigantem. Biorąc pod uwagę obecną sytuację LG na rynku smartfonów, taki stan rzeczy jest wysoce niekorzystny. Dział mobilny producenta już teraz przynosi straty. Utrzymuje się jedynie dlatego, że inne gałęzie rynku, w które koncern jest zaangażowany, ciągle przynoszą spore zyski. Mimo to utrzymywanie nierentownego działu nie będzie trwało wiecznie. Jeśli smartfony LG wciąż będą przynosiły straty to możliwe, że w przyszłości się z nimi pożegnamy. Producent oczywiście stara się rozwiązać ten problem. Między innymi poprzez pracą nad nową serią LG W, która ma być tanimi i dobrze wyposażonymi średniakami.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.