ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung ISOCELL Slim GH1

Redmi może wyprzedzić Samsunga – aparaty 48 MPx to za mało

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W maju Samsung wprowadził na rynek nowy 64 Mpix układ ISOCELL Bright GW1. Wkrótce po jego prezentacji zaczęły pojawiać się plotki, że nadchodzący Galaxy A70s od Samsunga może być pierwszym urządzeniem wyposażonym w ten sensor. Jednak wedle najnowszych informacji okazuje się, że palmę pierwszeństwa przejmie smartfon od Xiaomi,

Redmi z aparatem 64 Mpix

Redmi z aparatem 64 Mpix

Warto przypomnieć, że sensor ISOCELL Bright GW1 pomimo rozdzielczości 64 Mpix jest dedykowany zdjęciom o rozdzielczości 16 Mpix. Wynika to z tego, że cztery zestawy czujników światła przekładają się na jeden piksel obrazu. Tak samo jak ma to obecnie miejsce w przypadku modułów 48 Mpix. Są one dedykowane do robienia zdjęć o rozdzielczości 12 Mpix. Wszystko to dzięki technologii Tetracell firmy Samsung. Czujnik obsługuje również HDR w czasie rzeczywistym do 100db. Telefony wyposażone w ten sensor pozwolą użytkownikom na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie w rozdzielczości 1080p oraz technologii Super PDAF. Jego masowa produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie roku. W związku z tym oczekuje się, że smartfony z aparatami o rozdzielczości 64 megapikseli zostaną wprowadzone na rynek jeszcze przed świętami.

Zobacz też: PUBG Mobile pokazuje, że z grami mobilnymi trzeba się liczyć. Jest nowa aktualizacja

Wciąż nie wiadomo o jaki konkretnie model Redmi może chodzić. Wszystkie dotychczasowe serie tej marki plus dwa flagowce zostały już zaprezentowane. Z drugiej stronie po oddzieleniu się od Xiaomi nowa marka może rozbudowywać portfolio swoich urządzeń o całkiem nowe linie. Mam także nadzieję, że ten moduł aparatu znajdzie swoje miejsce w przyszłorocznym Redmi Note 8.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy