Pod koniec maja nadrobiliśmy zaległości z rankingami najlepszego internetu w Polsce. Kwietniowe zestawienie jest już za nami, a specjaliści z RFBENCHMARK udostępnili właśnie majowe dane. Jak sami autorzy zaznaczają, jest ono kluczowe między innymi ze względu na liczbę pomiarów. Tych było niemalże 100 tysięcy i to one pozwoliły pozmieniać

Najlepszy internet mobilny w maju według RFBENCHMARK

Powyżej możecie przypomnieć sobie, jak prezentowały się dane internetu mobilnego w Polsce w kwietniu. Tymczasem przejdźmy od razu do majowych danych:

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Nadal to Orange wyróżnia się w sieci LTE, ale T-Mobile udało się wyprzedzić Play w szybkości pobierania danych. Niemniej wszyscy operatorzy zdecydowanie poprawili się w tempie ich wysyłki, co należy uznać za najważniejszą zmianę. W przypadku 3G nadal króluje Orange, wręcz jest samotnym liderem. Plus okupuje tyły — zauważmy błąd w oznaczeniach RFBENCHMARK.

Zobacz też: Huawei już nie ukrywa, że Samsung zostaje liderem mobilnego rynku.

Tym sposobem Orange jest już chwalone 10. miesiąc z rzędu. Czy konkurencji uda się wyprzedzić Pomarańczowych? To może zależeć też od Was, bo przypominam, że ranking tworzą użytkownicy. W ten sposób poznajemy uśrednione dane dla Polski, które oczywiście mogą się mieć nijak do lokalnych wyników. Jeśli jednak jesteście zainteresowani wsparcie raportów RFBENCHMARK, to zachęcam do pobrania darmowych aplikacji ze Sklepu Play lub App Store.

 

Źródło: RFBENCHMARK
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.