USA chce mieć fabryki Intela i TSMC

TSMC nie daje za wygraną. Rozpoczął pracę nad procesem 2 nm

Newsy

TSMC planuje przejść do badań nad rozwojem procesu technologicznego 2 nm w swoim parku badawczo-rozwojowym Hsinchu. W grudniu 2017 roku TSMC ogłosiło na forum dostawców, że inwestuje ponad 20 miliardów dolarów w nowy zakład na Tajwanie. Obiekt ten zostanie ukończony na początku 2020 roku i pozwoli fab wyjść poniżej procesu 5 nm, który zostanie skomercjalizowany w 2020 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

TSMC opracowuje proces technologiczny 2 nm

TSMC proces technologiczny 2 nm

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Teraz dowiadujemy się, że chociaż proces 3 nm podlega zatwierdzeniu, TSMC już zaczęło patrzeć w przyszłość. Według chińskich mediów firma rozpocznie prace badawczo-rozwojowe nad procesem 2 nm. To, czy badania te będą prowadzone w parku naukowo-technologicznym Hsinchu, nie jest teraz jasne. Jednak prawdopodobne, ponieważ TSMC mocno zainwestowało w ten obszar. Dodatkowo znajduje się tam najwięcej specjalistów w tej dziedzinie. Siedziba główna firmy także się tam znajduje.

Zobacz też: Huawei Mate 20 X 5G zbiera kluczowe certyfikaty

Budowa zakładu rozpocznie się w przyszłym roku i zakończy się za około 18 miesięcy. Natomiast rozpoczęcie produkcji masowej 3 nm planowane jest na rok 2022. Należy jednak podkreślić, że w tym momencie procesy technologiczne nie są tak istotną kwestią, jak mogłoby się wydawać. Wynika to z tego, że kluczowe wskaźniki, takie jak wysokość i szerokość bramek logicznych są podobne w przypadku projektów sprzedawanych jako różne procesy technologiczne. Oczywiście nie oznacza to, że zmniejszanie procesu technologicznego nie jest ważne. Niestety, wciąż nie wiadomo kiedy będziemy mogli się spodziewać komercjalizacji procesu 2 nm.

Źródło: wccftech


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x