Nowy system Huawei jest faktem, więc o wszystkich nowościach dotyczących tego oprogramowania informujemy Was na bieżąco. Dziś Paweł pisał dla Was o planach chińskiego giganta w sprawie Ark OS. W tym artykule przyjrzymy się natomiast innym informacjom mówiącym o prędkości nowego systemu Huawei – ta ma być naprawdę duża. 

Nowy system Huawei ma konkurować z Androidem dzięki swojej szybkości działania

Blokada Huawei

Serwis Global Times poinformował nas, że nowym oprogramowaniem rozwijanym przez firmę Huawei zainteresowali się już giganci branży tacy jak OPPO, Tencent czy VIVO. System o wewnętrznej nazwie HongMeng ma zastąpić zarówno Androida, jak i Windowsa – Huawei przygotowuje zatem naprawdę potężny oręż. Priorytetem dla Ark OS (tak finalnie ma nazywać się system) jest jednak obsługa aplikacji dostępnych na Androidzie, nad czym trwają prace.

Zobacz też: Kolejne państwo chce współpracować z firmą Huawei.

Global Times udostępniło również statystyki, które mówią o szybkości pracy HongMenga. Portal podaje, że nowy system Huawei ma być aż o 60% szybszy niż aktualna wersja Androida. Oznacza to, że oprogramowanie z powodzeniem pracować będzie mogło również na nieco tańszych i mniej wydajnych urządzeniach. Co jednak z tego finalnie wyniknie? Przekonamy się wkrótce, gdy system zostanie oficjalnie zaprezentowany – źródła mówią, że może to nastąpić już tej jesieni.

Źródło: Softpedia

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.