Sklep Play daje nam możliwość dokonania zwrotu aplikacji do 15 minut od jej zainstalowania. Jest to niezwykle przydatna funkcja. Dzięki niej w przypadku zakupu aplikacji niskiej jakości szybko możemy ją oddać. Na pewno doceniają ją także osoby, które posiadają stosunkowo słabe urządzenia, a chcą sprawdzić czy dana gra u nich będzie działała. Niestety, kompatybilność tytułu z urządzeniem według sklepu nie zawsze się pokrywa z jego płynnym działaniem, o czym sam wielokrotnie się przekonałem. Google jednak postanowiło dodatkowo wydłużyć czas oczekiwania na zwrot pieniędzy. Nie mówimy tutaj jednak o minutach, ani nawet o godzinach. Czas ten ma wynosić aż do 4 dni roboczych.

Zwrot pieniędzy w Sklepie Play

Zwrot pieniędzy w Sklepie Play

Strona pomocy technicznej Google ostatnio zmieniła szacunkowy kosztorys zwrotu z zazwyczaj otrzymasz decyzję w ciągu 15 minut na decyzja może trwać do czterech dni roboczych. Technicznie rzecz biorąc, jest to wzrost o około 38,000% i potencjalnie więcej, jeśli te cztery dni robocze nakładają się na weekend lub święta.

Zobacz też: Zdjęcia Google zostają „uproszczone”. Zniknie bardzo przydatna funkcja

Jeśli chodzi o taką decyzję, to możliwe, że wynika ona z tego, że Google postanowiło zaangażować w proces decyzyjny ludzi. Obecnie wszystkim zarządzają boty. Osobiście nigdy nie miałem problemu ze zwrotami, zawsze były one rozpatrywane pomyślnie. Mimo to czytałem o tym, że nie wszyscy mają tyle szczęścia. Oczywiście zawsze można próbować się odwołać od decyzji, to jednak zabiera dodatkowy czas i nerwy. Nie należy także zapominać, że część ze zwrotów mogła być bezzasadna. W tym przypadku straty ponosi samo Google. Nic więc dziwnego, że postanowiło coś z tym zrobić.

Źródło: Androidpolice 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.