ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android w fińskim wydaniu – zdjęcia przedstawiające część interfejsu Nokii X w Sieci

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nokia normandy

Nokia i Android to połączenie, które oczekiwane było od dawien dawna i wszystko wskazuje na to, że już niedługo zostanie ono urzeczywistnione w postaci modelu X lub w innym nazewnictwie: Normandy i A110. Przynależność tego smartfonu do linii Asha jest równoznaczna z niską klasą cenową.

Wyciągając odpowiednie wnioski z pierwszego akapitu, odkrywamy że Nokia X nie będzie stanowić konkurencji dla nadchodzących nowych flagowych modeli Samsunga, HTC i Sony. Normandy to tania półka i sama (domniemana) specyfikacja o tym przypomina:

  • dwurdzeniowy układ Snapdragona (1GHz);
  • 512MB RAM;
  • 4-calowy wyświetlacz WVGA (800×480);
  • DualSIM;
  • aparat 5MPx;
  • Android 4.4 KitKat.

Wiemy też doskonale, że Android preinstalowany na Nokii X najprawdopodobniej nie będzie miał dostępu do Play Store i tym samym Finowie mają zaoferować swoją własną alternatywę. Jednak jak będzie wyglądał Zielony Robocik w fińskim wydaniu? Otóż nie najlepiej, co przedstawiają następujące fotografie:

nokia x 1
Nokia X 2

Widać wyraźnie, że Nokia po przygodach z Microsoftem i w modelu z Androidedm zastosuje kafelki. Mimo wszystko, Finowie wciąż skrywają zadziwiająco wiele tajemnic przed publicznością, a ujawnienie ich najprawdopodobniej nastąpi dopiero na właściwej premierze.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy