Na początku tego tygodnia, nowy tablet Samsunga z numerem modelu SM-T865 został zauważony na Geekbench. Urządzenie zasilane układem Snapdragon 855 zostało uznane za nadchodzący tablet Galaxy Tab S5. Teraz Galaxyclub podzielił się kilkoma ważnymi informacjami na temat tabletu i twierdził, że zostanie on przedstawiony oficjalnie już w sierpniu.

Samsung Galaxy Tab S5 w sierpniu

Samsung Galaxy Tab S5 w sierpniu

Dane z Geekbench ujawniły, że tablet ten będzie działał pod kontrolą układu Snapdragon 855. Wspierać go będzie  6 GB pamięci operacyjnej. Jeśli chodzi o system, to dostaniemy Androida 9.0 Pie. Nie zabraknie także dedykowanego rysika S-Pen. Niestety, to obecnie wszystko, co wiemy o nadchodzącym urządzeniu. Warto jednak zaznaczyć, że Samsung pozbył się gniazda Jack 3.5 mm w Galaxy Tab S5e, aby uzyskać cieńszą konstrukcję. Stąd też istnieje szansa, że w nadchodzącej Galaxy Tab S5 może zabraknąć gniazda słuchawkowego. Miejmy jednak nadzieję, że producent nie zdecyduje się na takie posunięcie w nadchodzącym, flagowym tablecie.

Zobacz też: Samsung chwali się swoimi innowacjami w telewizorach – oto ich kamienie milowe

Samsung jest jednym z nielicznych producentów urządzeń, którzy wciąż traktują rynek tabletów opartych na układach ARM poważnie. Poza nim pozostało tylko Apple, Huawei i Lenovo. Wątpię, żeby działania lidera rynku smartfonów odwróciły trend odchodzenia od tego typu urządzeń. Tablety te są produkowane dla coraz węższego grona entuzjastów tej kategorii sprzętu. Dlatego też cieszy fakt, że wciąż się pojawiają urządzenia o topowej specyfikacji.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.