Tegra_2

Dzisiaj informowaliśmy was o programie Chainfire3D (który w założeniu miał pomagać emulować różne układy), a na XDA już rozgorzała dyskusja nad jego ciekawym zastosowaniem. Korzystając z plugina Tegra-Nvidia możemy odpalać gry przeznaczone tylko dla dwurdzeniowców.

Po zainstalowaniu Chainfire3D (link), należy ściągnąć plugin symulujący Tegrę (link). W aplikacji klikamy 'Install plugin’ i wybieramy odpowiedni plik. Następnie przechodzimy do 'Default OpenGL settings’ i w 'Use plugin’ wybieramy NVIDIA. Cała procedura zajmuje dosłownie chwilę, a możliwości jakie nam daje są ogromne. Aby inne programy nie wykrywały naszego procesora jako dwurdzeniowego, możemy ustawić dla każdej aplikacji osobny plugin w sekcji 'Per-app OpenGL settings’. Opcja ta jest dostępna jedynie dla wersji płatnej, co z pewnością zachęci wiele osób do jej zakupu.

Możliwe, że nie wszystkie gry będzie można uruchomić, ale takie tytuły jak chociażby Samurai II: Vengeance lub Pinball HD wielu użytkownikom chodzą bez problemu. Chainfire wypowiedział się również na temat minimalnych wymagań. W rzeczywistości nie potrzeba procesora 1GHz – ważna jest jedynie obsługa OpenGL ES 2.0, więc gorąco zachęcamy was do testów.

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Brzeziński