ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Monitorowanie transferu danych prosto z paska powiadomień dzięki NetLive

Autor: Kamil Piotrowski Kategoria: Aplikacje
netlive-app

Od ładnych paru lat nawet budżetowe telefony komórkowe posiadają możliwość łączenia się z Internetem. Jednak nie każdy operator oferuje korzystne pakiety danych, więc dla niektórych liczy się każdy wykorzystany kilobajt. Czasami jest to dosyć uciążliwe, wszak nie każdy może dokładnie oszacować czy na pobranie danej zawartości wystarczy mu transferu. Właśnie dla tych osób została stworzona aplikacja NetLive, która na bieżąco monitoruje stan transferu danych i powiadamia o aktualnym zużyciu w bardzo prosty i przejrzysty sposób.

NetLive autorstwa Richarda Lucasa, użytkownika forum XDA, wyświetla aktualne wykorzystanie łącza w łatwo dostępnym obszarze paska powiadomień, bądź też w postaci widżetu. Pozwala na pomiar osobno WiFi oraz GSM, łącznego transferu czy wysłanych i odebranych pakietów. Ponadto aplikacja śledzi aplikacje oraz wyświetla nazwę tej, która w danej chwili najbardziej korzysta z internetu, dzięki czemu można ograniczyć jej dostęp do sieci w czasie gdy nie jest to wymagane. NetLive dzięki swojej prostocie i użyteczności nie pozwoli Wam przekroczyć ustalonego limitu transferu, przez co unikniecie niespodziewanego rachunku bądź braku funduszy na koncie.

netlive app

Aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami pracującymi na Androidzie w wersji 4.0 oraz wyższej, a pobrać ją można ze Sklepu Play oraz w oficjalnym temacie na forum XDA.

Źródło: xda-developers.com

Sprawdź najnowsze wpisy