asus_eee_pad_transformer

Dotychczasowi użytkownicy netbooków decydując się na zakup kolejnego urządzenia coraz częściej wybierają właśnie tablet. Jednak jednym z powodów, który odstrasza od zakupu jest cena. Ta jednak podobno ma spaść i to za sprawą cieszącego się wielkim zainteresowaniem Asusa Eee Pad Transformera.

W przypadku tabletów coraz bardziej wyraźny jest pewnego rodzaju standard dotyczący specyfikacji technicznej urządzeń – bardzo często mamy do czynienia z identyczną przekątną ekranu (10.1″), rozdzielczością (1280 x 800) i procesorem (Nvidia Tegra 2). Takie parametry występują również w przypadku Asusa Eee Pad Transformer.

Najważniejszym czynnikiem odróżniający te urządzenia jest oczywiście cena. Producenci przyzwyczaili nas do tego, że na tablet z parametrami takimi jak powyższe musimy wydać od 400 do 500 dolarów – mowa oczywiście o wersji WiFi. Rewolucję rozpoczął Asus obniżając cenę do 399 dolarów.

Efekt jest taki, że tajwański producent nie nadąża z zaspokajaniem potrzeb swoich klientów i zdobycie nowego Transformera jest bardzo trudne. Analitycy są zdania, że dzięki temu najprawdopodobniej – w przypadku tabletów z systemem Android 3.1 – będziemy mieć do czynienia z obniżką cen.

Co to może oznaczać dla konkurencji? Producenci innych tabletów albo dostosują cenę swoich produktów, albo będą musieli szukać innej drogi, aby zachęcić klientów do zakupu ich produktów. W przeciwnym razie pozycja Asusa będzie stale się umacniała i to on może być liderem w kategorii tabletów z systemem Android.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula