Facebook na zakupach. Niebiescy wydają $19 mld na komunikator

Aplikacje

whatsapp

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami coraz większej ilości zaskakujących przejęć w branży technologicznej. Facebook poinformował właśnie, że wypracował porozumienie, na mocy którego stanie się właścicielem usługi WhatsApp – jednego z największych komunikatorów internetowych na świecie. Transakcja opiewa na bagatela 19 miliardów dolarów ($4 mld. w gotówce, $12 mld. w akcjach oraz $3 mld. na premie dla pracowników). Aż trudno sobie wyobrazić jak wielka jest to kwota, ale porównanie do niecałych $3 mld. za które Google pozbył się Motoroli daje do myślenia.

 

Mimo ogromnych liczb, kupno WhatsApp może być bardzo dobrym posunięciem za strony Marka Zuckerberga. W obliczu pozbycia się największego konkurenta na polu komunikatorów, ponad $42 wydane na każdego z 450 mln. użytkowników przejętej aplikacji przestaje być takie niedorzeczne. Wprawdzie z wydanego oświadczenia dowiadujemy się, że WhatsApp pozostanie niezależnie działającą spółką, ale nie wiadomo jak długo taki stan rzeczy potrwa. Z resztą, nawet jeżeli nie dojdzie do połączenia  z Messengerem, to i tak na świecie pozostaje coraz mniej internautów, do których danych Facebook nie miałby dostępu. A jak wiemy informacja jest dzisiaj najwartościowszą walutą.

 

Źródło: newsroom.fb.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x