tablet-acer

Najwięcej konkretnych informacji na temat nadchodzących premier sprzętowych, jak i samego oprogramowania, dowiadujemy się w trakcie dużych konferencji i targów. Zbliżający się Computex 2011 najprawdopodobniej nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Intel od wielu lat jest wiodącym producentem najważniejszych komponentów używanych w przypadku urządzeń mobilnych. Obserwatorzy bardzo uważnie wsłuchują się w słowa wypowiadane przez przedstawicieli tej firmy. Najbliższe tragi Computex przyniosą wiele ciekawych informacji dla fanów tabletów z systemem Android.

Jedną z nowości, która najprawdopodobniej zostanie zapowiedziana w trakcie zbliżającej się imprezy, będzie nowy chipset Oak Trail. Dobrze poinformowane źródła donoszą, że pierwszym urządzeniem wykorzystującym możliwości tego komponentu będzie tablet wyprodukowany przez Acera.

Urządzenie to ma mieć 10-calowy ekran o typowej rozdzielczości 1280 x 800. Spory potencjał sprzętowy ma zostać wykorzystany dzięki systemowi Android Honeycomb 3.1. Niestety nie jest znana jeszcze cena tego urządzenia, jednak Acer znany jest z produkcji tanich laptopów i netbooków, a więc nie powinniśmy spodziewać się zbyt wygórowanej ceny.

źródło: DigiTimes

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula