Opera Max dostępna w formie otwartej bety – zredukuje transmisje danych o nawet 50%

Aplikacje

operamax10

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Opera dzięki funkcji Turbo w swojej mobilnej przeglądarce pozwala zredukować ilość odbieranych przez nasz telefon danych, co pozwala nam zaoszczędzić nawet połowę naszego pakietu internetowego. Niestety, funkcja ta ogranicza się to tylko i wyłącznie do przeglądarki internetowej. Dzięki nowej aplikacji Opera Max, zmniejszymy ilość transmitowanych danych także w używanych przez nas aplikacjach.

Rozwiązanie to ogranicza się tylko do niezaszyfrowanych danych, więc np. na przeglądaniu Facebooka nie zaoszczędzimy. Na szczęście na wszystkich aplikacjach, których zawartość nie jest szyfrowana, oszczędzimy nawet 50% pakietu internetowego, czyli tak samo jak w mobilnej przeglądarce oferowanej nam przez Operę.

Niestety, aby dostać się do bety musimy cierpliwie czekać. Po pobraniu aplikacji zostaniemy poinformowani o naszej pozycji w kolejce, ale już wkrótce dostęp będą dostawać kolejni chętni do testowania. Dotychczas ten przywilej dotyczył tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych, dziś zasięg poszerzono o Europę.

A czy Wy zapiszecie się do bety Opera Max? Podoba Wam się to rozwiązanie?

 

wpgia_google_playPobierz Opera Max za darmo z Google Play!

Źródło: Android Authority

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x