operamax10

 

Opera dzięki funkcji Turbo w swojej mobilnej przeglądarce pozwala zredukować ilość odbieranych przez nasz telefon danych, co pozwala nam zaoszczędzić nawet połowę naszego pakietu internetowego. Niestety, funkcja ta ogranicza się to tylko i wyłącznie do przeglądarki internetowej. Dzięki nowej aplikacji Opera Max, zmniejszymy ilość transmitowanych danych także w używanych przez nas aplikacjach.

Rozwiązanie to ogranicza się tylko do niezaszyfrowanych danych, więc np. na przeglądaniu Facebooka nie zaoszczędzimy. Na szczęście na wszystkich aplikacjach, których zawartość nie jest szyfrowana, oszczędzimy nawet 50% pakietu internetowego, czyli tak samo jak w mobilnej przeglądarce oferowanej nam przez Operę.

Niestety, aby dostać się do bety musimy cierpliwie czekać. Po pobraniu aplikacji zostaniemy poinformowani o naszej pozycji w kolejce, ale już wkrótce dostęp będą dostawać kolejni chętni do testowania. Dotychczas ten przywilej dotyczył tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych, dziś zasięg poszerzono o Europę.

A czy Wy zapiszecie się do bety Opera Max? Podoba Wam się to rozwiązanie?

 

wpgia_google_playPobierz Opera Max za darmo z Google Play!

Źródło: Android Authority

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Daniel Marcinkowski