Gionee-Elife-S5.5

 

Pamiętacie telefony z klapką? Zapewne tak, a na pewno zdecydowanej większości z Was po przeczytaniu tytułu i tego pytania na myśl przyszła Motorola V3, która swego czasu była jednym z najcieńszych telefonów komórkowych świata, co spowodowało obawy wielu osób o łatwą „łamliwość” obudowy. Ile wynosi grubość RAZR V3? Otóż 13,9 milimetrów.

 

Wstęp nieco drastyczny, gdyż dzisiaj grubość Motoroli V3 wydaje się zdecydowanym przegięciem, ale trudno, żeby marzenie wielu osób po niecałych 10 latach produkcji robiło dzisiaj na kimś wrażenie. Szczególnie, że kolejny rekord w grubości, a raczej cienkości obudowy został właśnie pokonany. Otóż chińska firma (z górnej półki) Gionee zaprezentowała model Elife S5.5 i już w samej jego nazwie ukryła najbardziej interesujący nas w tym newsie wymiar. Smartfon z 5-calowym wyświetlaczem oparty na oprogramowaniu Amigo (bazą jest oczywiście Android) jest gruby na zaledwie 5,5 milimetra i tym samym Vivo Xplay 3S z 5,7 milimetrami odchodzi w zapomnienie pod tym względem. Mogłoby się wydawać, że Elife S5.5 nie jest interesujący pod innymi względami, ale specyfikacja tego urządzenia nie należy do najgorszych i zawiera w sobie 4-rdzeniowy procesor (1,7GHz), 2GB RAM, aparat 13MPx oraz akumulator o pojemności 2300 mAh.

 

Gionee zapewnia, że model Elife S5.5 będzie dostępny w 40. krajach, a tymczasem w Chinach rozpoczęła się przedsprzedaż wersji 3G, za którą producent życzy sobie niecałe 1 200 złotych. W planach jest również edycja z modułem LTE.

 

 

źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.