Google ewidentnie ma swój styl i smartfony z rodziny Pixel są unikalne. Po prostu ciężko je pomylić z innymi. Są eleganckie, ale zawsze jest coś, co ewidentnie potrafi zepsuć całokształt. Przykładów daleko nie trzeba szukać, bo wycięcie w wyświetlaczu Pixela 3 XL przeobraziło się w różnorakie memy. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się wszelkie plotki, które dotyczą kolejnych propozycji. Seria Pixel 4 jest już bliżej niż dalej, więc w Sieci o tej serii jest coraz głośniej. Mimo wszystko dajmy dojść do głosu różnorakim wizjom.

Tak powinien wyglądać Pixel 4, czyli wizje bez udziału Google

google pixel 4 wizja wyglad

Ok, zaczynamy od czegoś, co tak naprawdę bazuje na ostatnich plotkach związanych z wyglądem Pixela 4. Ewidentnie tego typu powierzchnia na zestaw aparatów wymaga przyzwyczajenia. Klawisze są na miejscu, ale to, co ja doceniam, to front. Bez zbędnego wycinania, ale z w pełni wykorzystanym miejscem. Coraz więcej się mówi, że Android Q będzie natywnie wspierał rozpoznawanie twarzy w 3D, Dlatego nad ekranem teoretycznie pojawia się zestaw do odpowiednika Face ID od Apple. Mimo wszystko to jedna wizja, która jest teoretycznie zbliżona do tego, co potencjalnie możemy ujrzeć.

Druga to pomysł teoretycznie nadal nawiązujący do tej samej wizji, co poprzedni, ale… bardziej odrealniony, przez co zdecydowanie ciekawszy. Pomijam już kwestię, że Google na pewno nie wyprodukuje smartfona z takim wyświetlaczem i brakiem aparatów do selfie. Na ukrycie ich w ekranie jest za wcześnie. Pomijam kwestię, że brakuje z tyłu diody doświetlającej. O ile Night Sight jest świetne, to producenci raczej nie zdecydują się na taki krok. Po prostu całość jest tak schludnie dobrana, że to może się podobać. Do tego dochodzi taki detal:

Zobacz też: Xiaomi zaprzestaje testów nowego oprogramowania na wybranych modelach.

Na koniec tradycyjnie powinno paść pytanie, jak Wy podchodzicie do tematu wyglądów smartfonów? Teoretycznie to kwestia poboczna, ale nie da się ukryć, że zawsze w pewnej części kupujemy oczami. W takim razie, czy powyższe wizje wyglądu Pixela 4 trafiają w Wasze gusta?

Źródło: Phone Arena, GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.