The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest bardzo ważnym tytułem dla Nintendo oznaczającym nową erę. Z jednej strony było to pożegnanie giganta z Wii U, które dostało ostatni duży tytuł, który uhonorował tą świetną, acz niedocenianą konsolę. Z drugiej strony natomiast był to także pierwszy tytuł na Nintendo Switch, które okazało się olbrzymim sukcesem firmy. Wciąż jednak Nintendo nie wydało gry z serii The Legend of Zelda, która byłaby na wyłączność dla ich najnowszej konsoli. Okazuje się, że to się wkrótce zmieni.

Nintendo zapowiedziało sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Jest to zaskakująca wiadomość. Gry z serii w większości przypadków były niezależnymi historiami. Mimo to sprowadzało się to głównie do jednego celu: ocalenia księżniczki przez Mario Linka. Co prawda są także wyjątki od tej reguły. Bardzo wysoko oceniane The Legend Of Zelda: Ocarina of Time doczekała się bezpośredniego następcy pod postacią Majora`s Mask.

Zobacz też: Wiedźmin 3 trafi na Nintendo Switch – zobacz polski trailer

Dostaniemy więc kontynuację najnowszej historii. Niestety z samego trailera niewiele możemy się dowiedzieć. Widzimy w nim Linka i Zeldę badających jaskinię bądź ruiny oraz przebudzenie jakiegoś zła. Bez zmian pozostanie styl graficzny tytułu. Ten na przestrzeni lat ulegał licznym modyfikacjom niekoniecznie związanych z rozwojem grafiki. Niestety, nie wiadomo kiedy tytuł się ukaże. Miejmy nadzieję, że zostanie ukończony jeszcze przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, czyli w okresie gdzie sprzedaż gier jest najlepsza z powodu manii kupowania prezentów.

Źródło: Nintendo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.